DEVA Partili Ekmen, CHP Aday Tanıtım Toplantısına Katıldı - Mersin Times

DEVA Partili Ekmen, CHP Aday Tanıtım Toplantısına Katıldı

DEVA Partili Ekmen, CHP Aday Tanıtım Toplantısına Katıldı

Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Ekmen, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Aday Tanıtım Toplantısına katıldı.

ABONE OL
16 Nisan 2023 14:00
DEVA Partili Ekmen, CHP Aday Tanıtım Toplantısına Katıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEVA Partisi Mersin İl Başkanı Sedat Topuoğlu’nun yanı sıra il ve ilçe teşkilatlarının da katıldığı tanıtım toplantısında ‘Birleşe birleşe kazanacağız’ sloganları altında konuşma yapan DEVA Partili Mehmet Emin Ekmen, “Hepimiz bir aradayız. Birleştik ve kazanacağız” diyerek başladığı konuşmasında iktidarı vatandaşın üzerinde baskı kurmak, hukuku tahakküm altına almak, demokrasinin ve özgürlüklerin kullanılmasını engellemek, muhalefetin sesini kısmak için değil özgürlükleri tüm yurttaşlara yaymak istediklerini söyledi.

Mehmet Emin Ekmen sözlerini şöyle sürdürdü: “13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğini yaptığı bu bir araya geliş, Türkiye’nin bütün zenginliklerini, renklerini bir araya getirip gerçek bir Türkiye fotoğrafı ortaya koymamıza yol açacak. Mersin’e baktığımda Türkiye’nin bütün güzelliklerinin bir arada olduğunu görüyorum. Kendimizden vazgeçmiyoruz ama yanımızdakinin hakkına da saygı gösteriyoruz. Birey olarak haklarımız var ancak içinde yaşadığımız topluma da hizmet etmek istiyoruz. Mersin’in renkleri, Mersin’in demokratlığı ve Mersin’in kışı görmeyen baharı ve yazı ile geliyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında cumhuriyetimizin temel değerlerine sahip çıkarak muasır medeniyetler seviyesinin de üstünde insanlığın geldiği noktayı yakalayarak Türkiye’ye hizmet edeceğiz. İktidarımızda hiçbir ayrımcılık yapmadan her vatandaşımızın anasından doğduğu andan itibaren elde ettiği hakları ve sonraki tercihleri ile saygın bir vatandaş kabul edeceğiz ve bu ülkeyi onun için yaşanılabilir bir ülke inşa edeceğiz.

Ailelerin çocuklarının beslenme çantasına ne koyacağı kaygısını yaşamadığı bir ülke inşa edeceğiz. Ve emin olun bunlar sadece bir iktidar değişikliği kadar kolay. Seçim akşamı 13. Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yapacağı demokrasi konuşmasının ardından 15 Mayıs sabahı yepyeni bir Türkiye’ye uyanacağız. Hiçbir vatandaşımız ötekileşmediğini, hiçbir kazanımını kaybettiğini görmeyecek. Herkes hakkını alacak ama Mersin hakkını almakla yetinmeyecek alacağını da alacak. Mersin’i bütün yönleri ile turizm merkezi haline getireceğiz. Mersin’i ilgi odağı yapacağız” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.