DERSLER, TEZGAH BAŞINDA PEKİŞECEK

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MORSKUD ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü öğrencilerin sanayi çalışmalarını yerinde görmesi ve kariyer planlamalarını daha iyi yapmaları için işbirliği protokolü imzaladı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Mersin Organize Sanayi Bölgeleri Kullanıcıları Derneği (MORSKUD) arasında öğrenciler için mesleki bilgilendirme, atölye çalışmaları ve eğitimlerin organizasyonu ile ilgili bir protokol imzalandı.

Geçtiğimiz aylarda göreve başlayan MORSKUD’un yeni yönetimi, hem sanayi üretimini hem de istihdamı arttıracak projelerini bir bir hayata geçiriyor.

Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca ve  MORSKUD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Baran tarafından imzalanan protokol kapsamında, öğrencilerin sanayi çalışmaları ve meslekleri daha iyi tanımaları için sanayi bölgelerine geziler de düzenlenecek.

TEZGAH BAŞI DENEYİM

İmza töreni esnasında konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Koca; “Öğrencilerimizin sanayi, teknoloji ve meslekleri yakından tanıması için bu protokol önemlidir. Öğrencilerimiz okullarda öğrendiklerini tezgah başında pekiştirecektir. Planlayan ve doğru karar veren bir nesil yetiştirme gayretindeyiz” dedi.

MORSKUD PROJELERİNİ BİR BİR HAYATA GEÇİRİYOR

MORSKUD Başkanı Baran ise; “Sanayi üretimi için mesleki eğitim almış bireyler önemlidir. Bu kapsamda öğrencilerimizin kariyer planlamalarına yardımcı olmak ve meslekler hakkında bilgi vermek için bu protokolü imzaladık. Umarız öğrencilerimize faydalı bir program hayata geçiririz” ifadelerini kullandı.

Kente ve kent insanına fayda sağlayacak diğer projelerini de hayata geçirmeye başladıklarını ifade eden Baran, “Göreve gelirken beyan ettiğimiz MORSKUD’u sahiplenme değil, sahiplerine hizmet etme inancından hareketle; belli bir plan dahilinde sektörel toplantılar ve ziyaretler gerçekleştirilmiş, bazı projelerimiz hayata geçirilmiştir. Bu rotada çalışmalarımız devam edecektir” şeklinde konuştu.  (Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.