DEM Partili Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Sarıyıldız: İşçi çıkaracaklar iddiasına “Bunun adı yalan” - Mersin Times

DEM Partili Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Sarıyıldız: İşçi çıkaracaklar iddiasına “Bunun adı yalan”
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • DEM Partili Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Sarıyıldız: İşçi çıkaracaklar iddiasına “Bunun adı yalan”

DEM Partili Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Sarıyıldız: İşçi çıkaracaklar iddiasına “Bunun adı yalan”

DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayı Av. Hoşyar Sarıyıldız, ayrıştırıcı dil kullanarak siyaset yapan adayları sert bir dille uyardı. Kazanmaları halinde işçi çıkarılacağına dair iddialara “Bunun adı yalan” diyen Sarıyıldız; “Ayrıştırıcı dil kullanan ve kutuplaştıran siyasi aktörler, Belediyede hizmet üretemezler. Üretecek şeyi olmayan insanların arkasına sığındığı tek şeyde yalanlardır. Bu samimi olmayan söylemler ülkeye zarar veriyor. Biz Mersin’de Akdeniz’de buna izin vermeyeceğiz” dedi.

ABONE OL
26 Mart 2024 15:27
DEM Partili Akdeniz Belediye Eş Başkan Adayı Sarıyıldız: İşçi çıkaracaklar iddiasına “Bunun adı yalan”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DEM Parti Akdeniz Belediyesi Eş Başkan Adayı Av. Hoşyar Sarıyıldız ve İl Eş Başkanı Reşat Aşan, Mersin Times Gazetesini çalışma ofisinde ziyaret etti. Ziyarette projelerini anlatan Eş Başkan Hoşyar Sarıyıldız, ancak rakiplerinin projeler ile değil, ülkenin kültürel zenginliği olan dil din ve inanç üzerinden siyaset yaptığını söyledi. 28 ayrı proje ile yola çıktıklarını ifade eden Sarıyıldız, birkaç tanesini şu sözlerle açıkladı; “Kadınları, gençleri, yaş almışları, dezavantajlı azınlıklarının yanı sıra hayvan haklarını da içeren bir birinden önemli 28 ayrı proje ile yola çıktık. Özellikle uyuşturucu konusu kanayan bir yara. Bunun ıslahı için ciddi projelerimiz var. Geleceğimiz olan gençlerimizi Spor, sanat ve kültürel aktivitelere yönlendiren projeler, önceliğimiz arasında yer alıyor. Kadın destek merkezi kuracağız. Akdeniz Ekolojik geri dönüşüm merkezi kuracağız. Akdeniz Kültür Merkezi kuracağız. Farklı inançlar için bir platform oluşturacağız. İhtiyaç sahibi yurttaşlarımız için Jiyan Kart uygulamasını hayata geçirerek, doğrudan maddi destek sağlayacağız. Akdeniz Engelsiz Yaşam Merkezi Kuracağız. Tarım Destek Birimi kuracağız.”

“Hep birlikte inşa edeceğiz”

Akdeniz halkının vergileri ile yöneten 5 yılı kayıp olarak saydıklarını ifade eden Sarıyıldız, ayrıştırıcı dil kullanarak seçim sürecini yürüten siyasetçileri sert dille uyardı. Sarıyıldız, kutuplaştırıcı siyaset yapan anlayışa yönelik “Ayrıştırıcı dil kullanan ve kutuplaştıran siyasi aktörler, Belediyede hizmet üretemezler. Üretecek şeyi olmayan insanların arkasına sığındığı tek şeyde yalanlardır. DEM Parti olarak, Türkiye’nin kutsal değerlerine biz sahip çıkıyoruz. Halklarımız, 1 Nisan’da Belediyeyi geri alacak ve Hep birlikte yeniden inşa edeceğiz” sözleri ile cevap verdi.

“Bunun adı yalan”

İşçi çıkaracaklar iddiasına Hoşyar Sarıyıldız, “Bunun adı yalan. Biz emek ve emekçiyi savunan, koruyan bir partiyiz. Halkımız, önceki dönemlerden de nasıl eşit bir hizmet ürettiğimize tanıktırlar. Kendileri belediyeye ayak bastıkları gün itibarı ile nasıl işçi kıyımları yaptıklarına bizde tanıklık ettik. Ben bir avukatım, işten atılan onlarca emekçimizin hak ve hukukunu savunmak için davalara baktım. Kaybedenlerin algısı, olguya dönüşmez. Biz yalana yalan deriz” ifadeleri ile sert tepki gösterdi.

DEM Parti Mersin Eş Başkanı Reşat Aşan, Mersin Times Gazetesinin yayın politikasını taktir etiklerini söyledi. Aşan, “Kentte ki sosyal, siyasal ve kültürel haberleri Mersin Times Gazetesinden takip ediyoruz. Her kese ve her kesime eşit mesafede yaptığınız objektif yayından ötürü, tüm emekçi arkadaşlarımı kutluyorum.” dedi.

Ardından söz alan Gazetenin İmtiyaz Sahibi Kerem Türk ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti, “Kapımız her kese açıktır. Mersin Times azınlıkların sesidir, her kese ve her kesime eşit mesafededir. DEM Parti,  Mersin, Hoşyar Sarıyıldız gibi genç bir başkan adayı göstermesi Mersinde yeni bir umut yarattı. Bu umut gençlerin siyasette daha aktif rol almasını sağlamıştır. Bu genç enerjinin üretime, hizmete dönüşmesine olan inancım tamdır. Başarılar diliyorum” sözleri ile dile getirdi.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.