• Mersin Times
  • Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Mersin 6. İl Olağan Kongresine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşmasının önemli bir bölümünü Afrin’e başlatılan Zeytin Dalı harekatına ayırdı.

Erdoğan, “Afrin’deki ilerleyişimiz devam ediyor. Sabah itibariyle teröristlerden 3195’i etkisiz hale getirilmiştir. Afrin’e doğru ilerliyoruz. Burada teröre bir koridor oluşturmak istediler. Biz dedik ki ‘buna müsaade etmeyeceğiz, yanlış yapıyorsunuz.’Ama bizi dinlemediler. Güvenlik güçlerimiz hep birlikte onlara gereğini yapmaya başladı. Şu an itibariyle Afrin’de eğer komuta kademesi ‘sefer görev emri gelsinler’ dedikleri zaman önce ben, sonra da siz… Beraber gideceğiz. Zira bir tek şeye inanıyoruz. Nedir? Şahadet… Bu makam peygambere en yakım makam. İşte Bu makama inanalar şu anda yürüyor. Şehitlerimiz var ama mukayese edilemeyecek kadar da terörist etkisiz hale getirildi. Bizim şehitlerimizin bu noktada akıttıkları kanın neticesi ortada ve Afrin alındığı andan itibaren nereye teslim edilecek? Sahiplerine… Oranın sahipleri şu veya değil. Oranın da sahipleri kimse onlara teslim edilecek” dedi.

“ZİRA BENİM MİLLETİME ÇOK ÇEKTİRDİLER”

“Bunlar bizi rahatsız ediyor, bunlar bizim sınırlarımız taciz ediyor” diyen Erdoğan, “Ne yapacaktık? Sabır sabır sabır bir yere kadar. Sabrettik, şimdi de adımı attık. Sabreden kişi zafere ulaşır” diyen Erdoğan, “Sizlerden bir şey istiyorum. Sizin birliğinizi istiyorum. Sizin beraberliğinizi istiyorum. Zira siz kardeşsiniz. Biz birbirimizi yaradandan ötürü seveceğiz. Onun için bizim rabiamız var biliyorsunuz. Bizim rabiamızda neler var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet… Tek millette ne var? 81 milyon var… İki tek bayrak; bayrağımızın rengi şehitlerimizin kanıdır. Üç, Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır. İnlerine gireceğiz demiştim. Gabar’da inlerine girdik, Tendürek’te inlerine girdik. Girmeye devam edeceğiz. Nereye giderseniz gidin, siz kaçacaksınız biz kovalayacağız. Zira benim milletime çok çektirdiler. Böldüler milletimi, ümmeti parçaladılar. Biz bunlara sessiz kalamayız” ifadelerini kullandı.

Erdoğan son olarak şunları kaydetti: “Afrin’e yürüyenler, Mehmedimiz, askerlerimiz. Diyor ya Yahya Kemal; Şu kopan fırtına Türk ordusudur yâ Rabbi. Senin uğrunda ölen ordu, budur yâ Rabbi. Tâ ki yükselsin ezanlarla müeyyed nâmın, Galip et, çünkü bu son ordusudur İslâm’ın! Evet, ordumuz yürüyor. Değerli kardeşlerim bu ilginiz, alakanıza teşekkür ediyorum. Hanım kardeşlerime bir şey söylüyorum. Mart 2019 seçimlerine hazır mıyız? Kasım 2019 seçimlerine hazır mıyız? Gümbür gümbür gelecek miyiz?” (Mersin Times)

AYRINTILAR GELİYOR…

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.