CHP’li Mahir Başarır: Bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda - Mersin Times

CHP’li Mahir Başarır: Bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda

CHP’li Mahir Başarır: Bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, PM Üyesi Emre Yılmaz, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Ali Boltaç, Tarsus Belediye Meclis Üyeleri ve Çamlıyayla İlçe Örgütü ile Mersin Çamlıyayla’da vatandaşlarla bir araya geldi. Sorunları dinleyen Başarır, yaptığı değerlendirmede “Bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda” değerlendirmesi yaptı

ABONE OL
27 Haziran 2022 15:39
CHP’li Mahir Başarır: Bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Bizi bu duruma düşürenleri affetmiyoruz”

Çamlı yayla sakinleri CHP’li heyete sorunların aktardır. Çamlıyayla da ki bir köy sakinleri, “Yem alamıyoruz. Bir yemin torbasının 450 TL olmuş. Bundan dolayı da köyde süt sağacak inek bulamıyoruz. Saman alamıyoruz, gübre alamıyoruz, ekin ekemiyoruz, tavukları besleyemiyoruz. Bir torba yem aldığımız zaman 1 hafta gidiyor o yem. Çok kötü durumdayız ve bizi bu duruma düşürenleri affetmiyoruz” şeklindeki ifadeler ile sorunlarını dile getirdiler.

“Tayyip Bey Sağolsun (!)”

Bir yem dükkanını ziyaret ederek yemlerin fiyatlarını soran CHP’li Ali Mahir Başarır, “Bir yıl önce civciv yemi ne kadardı? 230 TL’ydi. Bu sene 500 TL. Süt yemi bir yıl önce ne kadardı? 150 TL’yken şimdi 450 TL. Buğdayın geçen sene kilosu 3.5 TL’ydi ama şimdi 9 TL. Kuş yeminin kilosu 3 TL’ydi bu sene 15 TL yani 5 katı artmış. Tavuk yemi geçen sene 215 TL’yken bu sene 450 TL olmuş durumda. Darının kilosu geçen yıl 3 TL’ydi ama bu sene 9 TL. Küspenin geçen yıl torbası 130 TL’yken bu sene torbası 350 TL olmuş durumda. Yani anlayacağınız bütün fiyatlar ateş pahası olmuş durumda ve dokunan yanıyor. Bakın yemci kardeşimiz ne diyor? Tayyip Bey sağ olsun diyor. Hem bu yemci kardeşimiz zor durumda hem çiftçimiz hem köylümüz hem de esnafımız. Herkes yem fiyatlarından şikayetçi. Ne olacak şimdi? Yemci kardeşimizin de dediği gibi AKP’yi elbirliğiyle devireceğiz.” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.