• Mersin Times
  • CHP’li Kuyucuoğlu, “Projelerle halkın huzuruna çıkacağız”

CHP’li Kuyucuoğlu, “Projelerle halkın huzuruna çıkacağız”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Erdemli ilçesine bağlı mahallelerin muhtarları ve il-ilçe yöneticileriyle iftar yemeğinde buluştu. Yerel yönetimlerin hem demokrasi açısından, hem gelişmişlik açısından taşıdığı öneme işaret eden Kuyucuoğlu, “Erdemli’yi, Mersin’i çok iyi tanıyorum. İnsanlarımızı tanıyorum, ihtiyaçları biliyorum. Günü geldiğinde projelerimizle halkın huzuruna çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Erdemli ilçesinde görev yapan muhtarlar için iftar yemeği düzenledi. Çok sayıda muhtarın katıldığı iftar Erdemli Öğretmenevi’nde yapıldı.

Burada muhtarlara seslenen Serdal Kuyucuoğlu, Ramazan ayının ülkemize ve bölgemize barış ve kardeşlik getirmesi temennisinde bulundu. Son aylarda artan terör olayları nedeniyle neredeyse her gün şehit cenazeleri geldiğini kaydeden Kuyucuoğlu, “Maalesef ülkemizin çevresinde yine bir ateş çemberi var. Ortadoğu’da savaşlar bitmiyor. Irak, Suriye derken şimdi Arap yarımadası, Körfez ülkeleri ve İran arasında yeni bir siyasi kriz yaşanıyor. Türkiye, Suriye’deki iç savaş ortamından en çok etkilenen ülkelerden biri oldu. Birileri ısrarla Türkiye’yi de Ortadoğu bataklığına çekmek istedi, hâlâ da istiyorlar. Türkiye’nin akılcı bir dış politikayla Ortadoğu’daki karışıklıkların dışında durması gerekiyor. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘yurtta sulh, cihanda sulh’ ilkesinin ne kadar doğru olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz” dedi.

‘YEREL YÖNETİMLER DEMOKRASİ VE GELİŞME AÇISINDAN ÖNEMLİ’

Milletvekili olarak, seçildiği günden bu yana başta muhtarlar olmak üzere yerel yönetimlerle iletişim içinde olduğunu kaydeden Kuyucuoğlu, “Yerel yönetimler hem demokrasimiz açısından, hem ülkemizin gelişmesi, toplumumuzun refahı açısından büyük bir öneme sahip. Muhtarlarımızı da yerel yönetimlerin en önemli unsuru olarak görüyorum” ifadelerini kullandı.

Yerel yönetimler üzerine uzun süredir çalışmalar yaptığını hatırlatan Kuyucuoğlu, “Erdemli’yi, Mersin’i çok iyi tanıyorum. İnsanlarımızı tanıyorum, ihtiyaçları biliyorum. Mersin’in bir bütün olarak gelişmesi, kalkınması, toplumsal refah ve huzura ulaşması için neler yapılması gerektiğini biliyorum. Günü geldiğinde projelerimizle halkın huzuruna çıkacağız. Mersin’i ve bütün ilçelerimizi geleceğe taşıyacak projelerimizi, düşüncelerimizi halkımızla, siz muhtarlarla paylaşacağız” diye konuştu.

Konuşmasının ardından Erdemli ilçesinde görev yapan muhtarların sorularını yanıtlayan, taleplerini not eden Kuyucuoğlu, muhtarların dikkat çektiği sorun ve talepleri TBMM gündemine taşıyacağını söyledi. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.