CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL: TARSUS-MERSİN BÖLÜMÜNDE Kİ OTOYOLDAN PARA ALINMASI HAKSIZLIKTIR - Mersin Times

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL: TARSUS-MERSİN BÖLÜMÜNDE Kİ OTOYOLDAN PARA ALINMASI HAKSIZLIKTIR
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL: TARSUS-MERSİN BÖLÜMÜNDE Kİ OTOYOLDAN PARA ALINMASI HAKSIZLIKTIR

CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL: TARSUS-MERSİN BÖLÜMÜNDE Kİ OTOYOLDAN PARA ALINMASI HAKSIZLIKTIR

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus-Mersin arasındaki E982 TEM otoyolu bölümünden geçiş ücretinin alınmamasını talep etti. Varal, “Otoban ücretinin alınması, Tarsus’un üvey evlat olarak görülmesinin bariz örneğidir” dedi.  

ABONE OL
29 Haziran 2021 19:50
CHP TARSUS İLÇE BAŞKANI VARAL: TARSUS-MERSİN BÖLÜMÜNDE Kİ OTOYOLDAN PARA ALINMASI HAKSIZLIKTIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin-Tarsus arasındaki otoban geçişlerinin ücretlendirilmesine tepkiler geldi. Türkiye’nin hiçbir ilinde aynı şehir içindeki geçişlerde ücret alınmadığına dikkat çeken, CHP Tarsus İlçe başkanı Ozan Varal, Tarsus ilçesinin üvey evlat olarak görüldüğünü ifade etti. Hatay’ın Dörtyol ile İskenderun ilçeleri arası otoyolun ücretsiz olduğunu da hatırlatan Başkan Varal, “Tarsus-Mersin arası otoban ücretli. Bunun izahı mümkün değildir. Tarsus-Mersin arası otoban ücretsiz yapılmalı” çağrısında bulundu.

Mersin ve Tarsus ilçesinde, her geçen gün araç sayısının hızla artması nedeni ile D-400 karayolunun ihtiyacı karşılayamaz duruma geldiğini açıklayan Varal, “artan araç sayısı nedeni ile sık sık kazalar yaşanıyor. Tarsus-Mersin arasında sürücülerin birçoğunun TEM otoyolunu tercih etmek zorunda kalıyor. Şehirlerarası ulaşımın sağlanmasında önemli bir yere sahip olan otoyollar, kesintisiz ulaşım sağlaması açısından sıklıkla kullanılıyor. Bu nedenle, Mersin-Tarsus arasında yer alan D-400 karayolunun, artan araç sayısı ve ağır tonajlı araçların yoğun şekilde kullanmasından dolayı, ihtiyacı karşılayamaz duruma geldiği hepimizce malum.

Kaldı ki AKP iktidarı tarafından, her gün ölümlü ya da yaralamalı trafik kazalarının yaşandığı Tarsus-Mersin arası D 400 karayolunun genişletilmesi ya da trafik yoğunluğunu rahatlatıcı başkaca alternatif çalışmalar da bugüne kadar yapmadığı gibi yapma niyeti dahi göstermemiştir. Bu noktada sürücüler TEM otoyoluna yöneliyor. Fakat, aynı il sınırları içerisinde yer almasına rağmen Tarsus-Mersin arasında otoyolu kullanan araçlardan geçiş parası alınıyor. Mersin’in diğer ilçeleri için böyle bir uygulama yapılmıyor. Aynı şekilde otoyol geçişlerine sahip olan birçok il’de de ‘il içi geçişlerden’ para alınmıyor.  Dörtyol – İskenderun arası otoyol dahi ücretsiz iken Tarsus – Mersin arası otoyolun ücretli olması iktidarın Tarsus ‘ u cezalandırma göstergelerinden birisidir.

AKP iktidarının tek düşüncesi rant olduğu için, kamu kaynaklarıyla yapılan otoyolların gerçek sahibinin halk olduğunu unutuyor. TEM otoyolu Tarsus-Mersin bölümünden para alınması haksızlıktır. Bu uygulama biran önce sonlanmalıdır” dedi. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.