• Mersin Times
  • CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak: “Direnişimiz sonuç verene kadar sürecek”

CHP Mersin Milletvekili Hüseyin Çamak: “Direnişimiz sonuç verene kadar sürecek”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Mersin il örgütü, “Adalet Yürüyüşü”ne düşünme eylemleri ile destek vermeye devam ediyor. CHP Mersin milletvekili Hüseyin Çamak, “Bu yaptığımız eylem bir direnmedir ve direnişimiz sonuç verene kadar sürecek” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin İl Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı “Adalet Yürüyüşü”ne destek vermek için sahilde bulunan Barış Meydanı’nda bir araya gelerek başlattıkları düşünme eylemi devam ediyor. Aralarında CHP Mersin milletvekilleri Serdal Kuyucuoğlu ve Hüseyin Çamak, Halkların Demokratik Kongresi (HDK) bileşenleri ve çok sayıda yurttaşın katıldığı eylemde “Adalet” pankartı ve “Tutuklu gazeteciler için adalet”, “Tutuklu milletvekilleri için adalet”, “Tutuklu devrimciler için adalet” ve “ Katledilen kadınlar için adalet” yazılı dövizler ellerde taşındı. Eylemde sık sık “Birleşe birleşe kazanacağız” ve “ Ya hep beraber ya hiç birimiz” sloganları atıldı. Eyleme HDK bileşenleri, Mersin İdman Yurdu Tesisleri önünden Barış Meydanı’na yaptıkları yürüyüş ile destek verdi. Yürüyüş sırasında açlık grevinin 106’ncı gününde olan tutuklu Nuriye Gülmen ve Semih Özakça’nın durumuna da dikkat çekildi.

‘ÜLKEDE ADALET DUYGUSU ZEDELENDİ’

Eylemde ilk olarak konuşan CHP Mersin milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, ülke genelinde yapılan “Adalet” eylemlerinin iktidar tarafından artık ciddiye alınması gerektiğini belirterek, biran önce adım atılması gerektiğini söyledi. Milyonlarca insanın ortaya koyduğu iradeye iktidarın iyi bir çözümleme yaparak yaklaşması gerektiğini dile getiren Kuyucuoğlu, “Bu tavrımızı iktidar iyi çözmeli. Bizim eylemimiz işten atılan akademisyenler için, tutuklu gazeteciler için, tutuklu vekiller için, işçiler ve daha toplumun birçok ezilen ve hukuksuzluğa uğrayan kesimleri için yapıyoruz. Bu eylemleri artık ülkedeki adalet duygusunun zedelendiğinden kaynaklı yapıyoruz. Bu eylemler sonuç verene kadar sürecek. Bu ülke Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın babasının çiftliği değildir” dedi.

Ardından konuşan CHP Mersin milletvekili Hüseyin Çamak ise, amaçlarının ülkede var olan hukuksuzlukların yok edilmesi ve adalet talebi olduğunu vurguladı. Hiçbir iktidarın sonsuza kadar var olmadığını ve bir gün tüm iktidarlar da olduğu gibi AKP hükümetinin de baş aşağı gideceğini dile getiren Çamak, “Bir gün iktidar için esen rüzgar ters dönecek. Rüzgar her zaman aynı yerden esmez. Artık toplumun tüm kesimleri adalet yürüyüşlerine katılıyor. Yetmez ama evet diyenlerde adalet istiyor. Tüm bu adaletsizlikler iktidar için bir zemin kaymasıdır. Bu yaptığımız eylem bir direnmedir ve direnişimiz sonuç verene kadar sürecek” dedi.

Son olarak HDK adına konuşan Canan Yüce de, güçlerini Türkiye’nin ezilen halklarından aldıklarını belirterek, adalet aramak için başlatılan yürüyüşün ne ilk olduğunu ne de son olacağını ifade etti. Yüce, “Bu daha başlangıç” dedi.  Açıklama alkışlar ve sloganlar ile son buldu. Eylem yakılan ateş etrafında çekilen halaylarla devam etti. (dihaber)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.