• Mersin Times
  • CHP Mersin İl Başkanı Aktay, “Gündemimiz yerel seçimler olmalı”

CHP Mersin İl Başkanı Aktay, “Gündemimiz yerel seçimler olmalı”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, genel seçimlerden sonra parti içinde “olağanüstü kurultay isteme” tartışmalarına son verilmesini istedi. Yazlı bir açıklama yapan Aktay,  5 ay önce toplanan kurultayın Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel başkan olarak belirlediğini hatırlatarak, “Kurultay iradesini sürekli tartışılır halde tutmak, onu değersizleştirmek, demokrasiyle bağdaşmadığı gibi parti adabına da uygun değildir. CHP kurultayı 5 ay önce bir karar vermiş ve Kemal Kılıçdaroğlu'nu genel başkan olarak belirlemiştir. Seçim sonuçlarına dair sübjektif değerlendirmeler, genel başkanlık beklentileri hiç kimseye, kurultayımızın 5 ay önce ortaya koyduğu iradeyi sorgulama hakkı vermez" diye konuştu.

 

“SİYASİ KİŞİLER DEĞİL, İLKELER EKSENİNDE BİRLEŞMELİYİZ”

Aktay, "24 Haziran'daki yanlışlarımızı, eksiklerimizi görmek ve gerekeni yapmak mecburiyetindeyiz. Ancak bunun yolu, başarı ve başarısızlığı tek tek kişilere atfetmek, parti içinden suçlular bulup çıkarmak ya da kurtarıcı kahramanlar ilan etmekle olamaz. Siyaseti kişiler değil, ilkeler ekseninde düşünmeye alışmak zorundayız. Başka türlü kendimizi yenileyemeyiz, geliştiremeyiz" ifadelerini kullandı.

 

“ÖRGÜT, 20 HAZİRAN BAŞARISINDA ÇOK ÖNEMLİ BİR ROL ÜSTLENMİŞTİ”

Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin CHP için önemli bir değer olduğunu ifade eden  Aktay, şöyle devam etti: "Bütün Türkiye, 20 Haziran günü, Mersin'in Muharrem İnce'yi nasıl büyük bir sevgiyle bağrına bastığını gördü. O tarihi günün gerçekleşmesinde, o muazzam kitlenin bir araya gelmesinde parti örgütü çok önemli bir rol üstlenmişti. Bu örgütü bugün 'Kılıçdaroğlu mu, İnce mi?' gibi kısır bir tartışmanın içinde taraf olmaya yöneltmenin partimize de ülkemize de hiçbir yararı yoktur. Parti içi demokrasinin olağan süreçleri içerisinde, günü geldiğinde bir genel başkanlık yarışı elbette gerçekleşecektir. Ancak son genel başkanlık yarışının üstünden 6 ay bile geçmemişken, önümüzde çok önemli bir yerel seçimler varken, partimizin gündemi bu olamaz, olmamalı."  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.