‘Buzlar çözülmeden’ oyunu Adana’da sahnelendi - Mersin Times

‘Buzlar çözülmeden’ oyunu Adana’da sahnelendi

‘Buzlar çözülmeden’ oyunu Adana’da sahnelendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, ‘Buzlar Çözülmeden’ oyunu ile Adana’da tiyatroseverlerle buluştu. Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun düzenlediği ‘7. Şehir Tiyatroları Festivali’nde sahne alan ekip, Adanalı sanatseverlerden tam not aldı.

ABONE OL
31 Ekim 2022 11:40
‘Buzlar çözülmeden’ oyunu Adana’da sahnelendi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Temsil sonrasında Adana Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı İsmail Güneş, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Tiyatro ve Sanat Koordinatörü Alev Tol’a plaket ve teşekkürlerini sundu. 18 Belediye Şehir Tiyatrosu’nun bir hafta boyunca Adana’da perde açtığı festivalde, Adanalı tiyatroseverler ‘Buzlar Çözülmeden’ oyununu büyük bir ilgiyle karşıladı.

Türkiye’nin yakın tarihinden bir kesit

‘Buzlar Çözülmeden’ oyunu; 27 Mayıs darbesi sonrasında yeni şekillenen ülke yapısı içinde; yolsuzluk, sömürü ve yoksulluğun egemen olduğu dönemde; zorlu kış şartları nedeniyle yolları kapanan ve dünya ile iletişimi kopan bir kasabaya atanan kaymakamı konu alıyor. Gelen kaymakam, farklılığını ortaya koyduğunda, mevcut gidişi değiştirmeye çalıştığı görülür. Kasabadaki ağalara, karaborsacılara, softalara “dur” diyen yeni kaymakam, değişik biridir. Dürüst ve tarafsız yaklaşımıyla sorunların çözülebileceği mesajını veren kaymakam, aslında akıl hastanesinden kaçmış bir “delidir”. Oyun, Türkiye’nin yakın tarihinden bir kesitin trajikomik hikâyelerini ve ülkenin panoramasını mizahi bir dille ele alıyor.

Cevat Fehmi Başkut’un unutulmaz eseri ‘Buzlar Çözülmeden’ oyununun rejisör koltuğunda ise, Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu Genel Sanat Yönetmeni Murat Atak oturuyor. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.