Büyükşehir’den “Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Hastalıkları” eğitimi - Mersin Times

Büyükşehir’den “Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Hastalıkları” eğitimi
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Büyükşehir’den “Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Hastalıkları” eğitimi

Büyükşehir’den “Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Hastalıkları” eğitimi

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi’nde görev yapan yaşlı bakım personeline yönelik, huzurevi sakinlerine sundukları hizmet kalitesini artırmaları amacıyla eğitim başlatıldı.

ABONE OL
1 Mayıs 2023 15:34
Büyükşehir’den “Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Hastalıkları” eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından, Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personellerine yönelik ‘Yaşlılarla İletişim, Yaşlılık Psikolojisi ve Yaşlılık Hastalıkları’ eğitimi verilmeye başlandı. 3 hafta sürecek olan eğitimde, uzmanlar tarafından yaşlı sağlığı, psikolojisi, yaşlılarla iletişim konularında detaylı bilgi verilecek. 

Tanrıverdi: “Faydalı bir eğitim olacağını düşünüyorum”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sağlık Hizmetleri Dairesi Başkanlığında Gerontolog olarak görev yapan Cihan Tanrıverdi, yapılan eğitimle personellere büyük fayda sağlayacaklarını belirterek, “Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi personellerine yönelik bir eğitim başlattık. Üç hafta sürecek olan eğitimimizi haftada bir gün 3’er saat olarak planladık. Eğitimimizde; yaşlılık psikolojisi, yaşlılarla iletişim, yaşlılık hastalıkları ve artan yaşla birlikte meydana gelen mental ve fiziksel değişimlerden bahsedeceğiz. Faydalı bir eğitim olacağını düşünüyorum” dedi.

Kubat: “Yaşlı bakım kalitesini artırmak için ortaklaşa bir eğitim planladık”

Eğitimin gerçekleştiği Yardım ve İyilik Vakfı Huzurevi Müdürü Canan Kubat ise, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yaşlı bakım kalitesini artırmak, hizmet standardımızı yükseltmek için, personelin bu konudaki yeni gelişmeleri izleyebilmesi açısından ortaklaşa böyle bir eğitim planladık” diyerek, Büyükşehir’e eğitimi gerçekleştirdiği için teşekkürlerini iletti.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.