Büyükşehir, Lojistik Merkezi’nin yapımına başladı - Mersin Times

Büyükşehir, Lojistik Merkezi’nin yapımına başladı

Büyükşehir, Lojistik Merkezi’nin yapımına başladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin nakliye komisyoncularının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte projelendirdiği, Akdeniz ilçesinde 76 bin 500 metrekare alanda inşa edilen ‘Lojistik Merkezi’nde kazı çalışmaları devam ediyor. Projenin 2024 yılı Mart ayında tamamlanması planlanıyor.

ABONE OL
3 Temmuz 2023 17:43
Büyükşehir, Lojistik Merkezi’nin yapımına başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin nakliye komisyoncuları için projelendirdiği ‘Lojistik Merkezi’nin yapım çalışmaları başladı. Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Akdeniz ilçesinde 76 bin 500 metrekare alanda inşa edilen Lojistik Merkezi’nde, kazı çalışmaları devam ediyor. Projenin 2024 yılı Mart ayında tamamlanması planlanıyor.

Nakliye komisyoncularının yeni yeri Lojistik Merkezi olacak

Araç filosu yoğun olduğu için ihtiyaca cevap veremeyen, şehir içerisinde kalması nedeniyle de trafik ve çevresel sorunlara neden olan Nakliyeciler Sitesi, komisyoncular için yetersiz kalıyordu. Site, nakliyeciler için dur-kalk maliyeti açısından da önemli bir kayba neden oluyordu. Bu soruna çözüm bulmak için yola çıkan Mersin Büyükşehir Belediyesi, oldukça büyük bir alanda inşaat çalışmalarına başladı.

Fen İşleri Daire Başkanlığı tarafından, Nacarlı bölgesinde inşaat çalışmalarına başlanan Lojistik Merkezi, nakliye komisyoncularının tüm ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikte olacak. Lojistik Merkezi içerisinde, Mersin’de nakliye komisyonculuğu yapan 100 firmanın yer alacağı ofisler, mescit, market, restoran gibi ortak kullanıma ait sosyal tesisler, tır ve kamyonların park edeceği 181 araçlık tır parkı yer alacak.

Aydın: “Lojistik Merkezi’nde 100 ofis, sosyal tesisler ve 181 araçlık tır parkı olacak”

Fen İşleri Daire Başkanlığı’nda Yapım Bakım Onarım Şube Müdürü Yusuf Aydın, projenin detaylarını paylaşarak, “22 Mayıs 2023 tarihinde, Akdeniz İlçesi Nacarlı bölgesinde 76 bin 500 metrekare alan üzerinde Lojistik Merkezi’nin yapımına başladık. Proje kapsamında, nakliye komisyonculuğu yapan 100 firmanın yer aldığı ofisler, ortak kullanıma ait idari ve sosyal tesisler, servis bakım atölyeleri ve 181 araçlık tır parkı yer alıyor” dedi.

Nakliyeciler için yıllardır süregelen trafik sorununun çözümüne, Lojistik Merkezi’nin önemli katkı sunacağını sözlerine ekleyen Aydın, “Projenin tamamlanmasıyla, şehir içerisinde kalmış Nakliyeciler Sitesi ve tır parkının yeni konumuna taşınarak, şu anda oluşan trafik ve çevresel sorunların ortadan kaldırılmasını amaçlıyoruz. Projenin 2024 yılı Mart ayında tamamlanması planlanıyor” diye konuştu. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.