SEÇER: BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR - Mersin Times

SEÇER: BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR

SEÇER: BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR

Mersin Büyükşehir Belediyesi, kent geneli ve kırsal alanlarda yol yapım çalışmaları yaparak, üreticiler için konforlu bir ulaşım imkanı sağlarken, son 2 yıl içerisinde Tarsus’tan Anamur’a kadar 50’nin üzerinde noktada yol çalışması ile üreticilerin taktirini topladı

ABONE OL
2 Haziran 2021 15:06
SEÇER: BÜROKRASİ ARKAMIZDAN 40 TEZGAH ÇEVİRİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediyesi, onlarca yıldır girilmemiş caddelere giren ve özellikle 2020 yılının ikinci yarısından sonra süratli bir şekilde yol çalışmalarına, sanat yapılarına, köprü, köprülü kavşak ve menfez gibi çalışmalara ağırlık verdi. Bu yıl, geçen yıldan devredilen ödenek ile birlikte yol yapım, bakım ve genişletme çalışmalarına 500 milyon liranın üzerinde harcama yapması dikkat çekti.

Bürokrat, devletin bürokratı olduğunun farkına varmalı

İnsanların bir yerden bir yere giderken ulaşımını kolaylaştıracak çalışmalara büyük önem verdiklerini belirten Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, “Bundan 5 yıl önce yapılan yollar ile şimdi yapılan yollar analiz edildiğinde, aradaki kalite farkı bariz bir şekilde ortaya çıkacaktır. Biz, iş olsun diye yol yapmıyoruz. Fakat, kentimizin ihtiyacı olan yol yapımı için gerekli bitümü alabilmek için, bu devletin bankası olan İller Bankası’ndan teminat mektubu alamıyoruz. Devletin kurumları ve bu kurumların başındaki yöneticiler, belediye başkanlarını siyasi kimliklerine göre kategorize edemez. Devlet görevlilerinin bu anlayışı; Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi tarihine utanç günleri olarak geçecektir” dedi.

Belediye’nin bunca işi arasında bir de bu engellemelerle uğraşmak zorunda kaldıklarını ifade eden Başkan Seçer, “Gecemizi gündüzümüze katıyoruz ama birileri de işini gücünü bırakmış, bize engel olmak için böyle ufak işlerle uğraşıyor. Bir belediyenin alacağı 40 milyon, 50 milyon, 100 milyon kredi ile teminat mektubuyla uğraşıyor. Herkes devletin bürokratı olduğunun, siyasetçinin bürokratı olmadığının farkına varsın. Fakat tüm bu engellemelere rağmen, her ay bitüm parasını peşin veriyoruz. Mıcır parasını veriyoruz, akaryakıt bedelini ödüyoruz. Öyle etrafımızı zengin edecek fahiş fiyatlara da değil, gayet makul, her metrekarenin maliyetini hesap ederek birinci sınıf yol asfalt çalışması yapıyoruz” dedi.

Bürokrasinin her söylediği doğru değil

Mersin Büyükşehir Belediyesi herhangi bir iş yapmıyormuş gibi, görevini savsaklıyormuş gibi sistematik bir algı operasyonu yaratılmaya çalışıldığına dikkat çeken Başkan Seçer, “Devletin diğer bürokrasi kademelerinde yaşanan aksaklıklar, maalesef hizmetlere de yansıyor. Fakat, bürokraside görev alan bazı kimseler, kendi yetki ve sorumluluklarında olan işler konusunda yarattıkları aksaklığın faturasını Büyükşehir Belediyesi’ne yüklemeye çalışıyorlar. Bürokrasinin her söylediği doğru değil. Bürokrasiyi eleştirdim, dibine kadar eleştiriyorum, eleştirmeye de devam edeceğim. Bürokrasi yüzümüze gülüyor, arkamızdan 40 tane tezgah çeviriyor. Biz her şeyin farkındayız ama çok güzel bir söz var; keser döner sap döner bir gün de hesap döner. Belediyemizin işleri kurumlarda gecikmesin. Bizim yasalar çerçevesinde işlerimiz görülsün” dedi.  (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.