• Mersin Times
  • Bozkurt, “Ağaç katliamı yapan şahsın şirketimizle hiç bir bağı yoktur”

Bozkurt, “Ağaç katliamı yapan şahsın şirketimizle hiç bir bağı yoktur”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Adaoutdoor Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Bozkurt yaptığı yazılı açıklamada sosyal  medya ve bazı basın yayın organlarında çıkan ”Mersin’de Ağaç Katliamı kamerada ” başlıklı haberlerin Şirketleriyle ilişkilendirilmesine tepki gösterdi. Bozkurt, ” 13.07.2017  tarihinde Sosyal medya ve Basın da çıkan ”Mersin’de Ağaç Katliamı kamerada ” başlıklı haberlerin Şirketimiz, Şirketimizin çalışanları ve Şirketimize reklam veren firmalarımızla hiç bir alakası yoktur. Şirketimiz ekolojiye, yani doğaya saygılı bir kurumdur” dedi.

Adaoutdoor’ın Mersin Büyükşehir Belediyesi  Mücavir Alan Sınırlarındaki Reklam panolarının işletimini 2012 yılından beri yaptığına işaret eden Şirket Yönetim Kurulu Başkanı İşadamı Kemal Bozkurt, Şirketlerinin ,uzun yıllardır Açık Hava reklam alanında  faaliyet gösteren, sektörünün tanınan ve önde gelen şirketlerinden biri olduğunu belirtti.

“Algı operasyonu yapılıyor”

Sosyal medya ve Basın da çıkan ”Mersin’de Ağaç Katliamı kamerada ” başlıklı haberlerin Şirketler, Şirketlerinin çalışanları ve Şirketlerine reklam veren firmalar hiç bir alakası olmadığına vurgu yapan Bozkurt şunları söyledi.

“Şirketimiz ekolojiye, yani doğaya saygılı bir kurumdur. Öte yandan Ağaç katliamı yapan şahsında şirketimizle hiç bir bağı yoktur. Buna rağmen son birkaç gündür medya üzerinden şirketimizi hedef alacak şekilde yayın yapılmasın manidar buluyoruz. İlimiz Mersin nezdinde yaptığı hizmetlerle kamuoyu taktirini kazanan şirketimize yönelik yapılanların bir algı operasyonu olarak değerlendiriyoruz.  İşbu sebeplerle “”Mersin’de Ağaç Katliamı kamerada” başlıklı haberlerin Şirketimiz ve Şirketimiz çalışanları ile hiçbir şekilde alakası ve ilgisinin olmadığını beyan eder, sorumluları kınadığımızı belirtiyoruz.”

İlgili haberleri yayınlayanlara tekzip metni gönderdiklerini kaydeden Bozkurt, tekzip metinlerinin “5651 Sayılı İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi Ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Hakkında Kanunun 9 uncu maddesine istinaden kullanıcıların doğrudan ulaşabileceği şekilde ve tekzip başlığı altında bir hafta süreyle yayımlanmasını ve bu haber içeriğinin ilgili siteden kaldırmasını talep ettiklerini söyledi.

Sessiz kalamazdık

Mersin’in ulusala açılan markası olan Adaoutdoor’a yönelik son günlerde yapılan haksız ve gerçekle bir alakası olamayan algı operasyonuna – yıpratılmak istenen olumsuz yalan ve gerçek dışı habere karşı daha fazla sessiz kalamayacaklarını vurgulayan Bozkurt, “Yayınlanan haberler ve görüntülerle firmamızın hiç bir alakası yoktur. Çekilen video ve verilen mesaj tam bir ustalık ürünü olup, çalışanlar firmamın çalışanı değildir. Gerçekle alakası olmayan haberlerle kurumsal yapımıza zarar vermek istediği bu konu üzerinde asıl hedeflenen kirli amaçlara bir adım daha yaklaşıldığı tahmin edenler ve peşinen demeç verip suçlu ilan edenler, hem hakim hemde savcı olanların aslında ne yaptıkları tüm Mersin halkınca bilinmektedir. Kendilerine bir hadise vuku olduğunda peşin yargının adaletsizliğinden ve hiç kimsenin suçu subut olana kadar suçlu sayılmayacağının tezini savunanlar, bu gün iş kendilerini değil başkaları olunca tezlerini neden aniden değiştirdiklerini ve ne amaçladıklarını anlamış değilim. Kentin tüm alanlarında açık hava Kent mobilyalarını işleten firmamızın her alandaki tüm toplu taşıma duraklarının temizliğini yaptığında, etraftaki çöpleri bile temizleme görevini kendine misyon edinmiştir.

Çevreye doğaya özellikle Mersin’e olan sevdasından dolayı narenciyeyi temsil eden turuncu rengini Mersin’deki mecraları ile temsil ediyor. Haksız ve yalan haberler üreten suçlayan herkes şunu iyi bilmelidir; bu işten mağlup olacaklar. Hem yargı önünde ve hem de ilahi yargı önünde mağlup olacakları kaçınılmazdır; bu da böyle biline… Kim bu işten rant elde etmek istiyorsa, hevesi kursağında kalacaktır.  (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.