Bitmeyen MTSO’un seçim tartışması ve Mustafa Özdamar’ın kucaklayıcı uyarısı - Mersin Times

Bitmeyen MTSO’un seçim tartışması ve Mustafa Özdamar’ın kucaklayıcı uyarısı
  • Mersin Times
  • Ekonomi
  • Bitmeyen MTSO’un seçim tartışması ve Mustafa Özdamar’ın kucaklayıcı uyarısı

Bitmeyen MTSO’un seçim tartışması ve Mustafa Özdamar’ın kucaklayıcı uyarısı

ABONE OL
29 Mayıs 2023 13:59
Bitmeyen MTSO’un seçim tartışması ve Mustafa Özdamar’ın kucaklayıcı uyarısı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

KEREM TÜRK

Mersin Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar, her ay rutin olarak yapılan meclis üyeleri toplantısında iş insanlarına seslenerek, “MTSO seçimlerini geride bırakalı uzun bir zaman oldu, artık kentimiz Mersin’e hizmet etme zamanı, kavgacı, popülist yorumlardan vaz geçelim.  Mersin için çalışalım” uyarısında bulundu.

MTSO seçimleri üzerinden 6 ay gibi uzun bir süre geçmesine rağmen, kaybedenler, kaybetmeyi hazmetmeyenler, Odayı tartışmaya ve MTSO’nun itibarını sarsmaya devam ediyor. Son olarak, ‘kaybetmeyi’ hazmetmeyenler bu ay ki meclis toplantısında MTSO’yu ikiye bölme önerisi getirdi.

Yani “Ticaret Odası” ve “Sanayi Odası” olarak MTSO’nun 137 yılık etkin gücünü ikiye bölme önerisi getirdi.

Bölme önerisi getirenlerin koltuk, kişisel hırs ve çıkar menfaatine dayalı olduğu, yine MTSO’nun 115 meclis üyelerinin ezici çoğunluğunun tepkisi ile kısa süreli bir gerginlik sebebi oldu.

Özellikle Meclis Başkanı Hamit İzol’un “Yaşadığım müddetçe, buna asla izin vermem” tepkisi, bana Atatürk’ün “Mersinliler Mersin’e sahip çıkın” sözünü hatırlattı.

Yine kentin yakından tanıdığı iş insanlarından ve MTSO Meclis Üyesi Adnan Gündoğdu’nun “Koltuk ve kişisel çıkarlarımıza MTSO’yu kurban ettirmeyelim. MTSO’nun gücünü bölmeyelim. Böldürmeyiz” uyarısı, kimin mersin sevdalısı olduğuna da önemli bir uyarı niteliğinde idi.

Kimlerin ne söylediğini iyi biliyoruz;

Mersinlilerde, Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Vahap Seçer’de, ilçe Belediye Başkanları da iyi biliyor.

Demogojik laflar ve süslü cümlelerle kendini örgütlemeye çalışanlara ne Mersinliler kanar, nede yöneticileri…

Uyarılarımızı yenilerken çiçeği burnunda MTSO’un genç ve dinamik Başkan Yardımcısı Mustafa Özdamar’ın yaşam tarzına uygun nezih uyarısı gerginleşen ortama bir serinlik getirdi.

Kalben inanarak gergin geçen toplantıda söz alan Mustafa Özdamar, MTSO’un seçim tahlilini yaparak, toparlayıcı hitabet ve uyarısı ortama bir duruluk getirdi.

Sayın Özdamar konuşmasında; “Odamız MTSO seçimlerini demokrasi şöleni havasında geçti. Seçimde kıyasıya bir yarış vardı. Bu yarışı Mersinimize daha iyi hizmet etmenin mücadelesi olarak yorumluyorum. Seçilen her arkadaşımızın amacının bu olacağına inancım tamdır. Bütün seçimlerde olduğu gibi, bizim seçimde de ufak tefek dargınlıklar oldu. Çok şükür telafisi olmayan bir sorun yaşanmadı. Her seçimin ardından, belli bir dönem seçime dair yorumlar ve kulisler devam eder. Bizde de bu böyle oldu. Bunu normal karşılayabiliriz. Ancak artık üretmenin zamanı geldiğini düşünüyorum. Bu nedenle kırgınlıkları ve dargınlıkları unutup, “birlikten güç doğar” şiarı ile Mersin için hizmet etme zamanıdır diyorum”

Mustafa Özdamar konuşmasında devamla; “Mersinimiz, ülkenin her yöresinden göç almış bir demokrasi kentidir. Ülkemizin tüm motiflerini yaşatan bu kent, aynı zamanda zenginlik ve berekettir. Birliğin beraberliğin olmadığı hiçbir kurum ve kuruluşun başarılı olma şansı yoktur. Üretme şansı da yoktur. Odamız MTSO’yu birlikte, sizlerin öneri ve projeleri ile saygınlığını artırabilir ve saygınlığı koruyabiliriz. Şunu açık yüreklilikle ifade ediyorum. Başkan yardımcısı olarak açılan ve benim sizleri temsilen oturduğum odanın kapısı bütün arkadaşlarıma sonuna kadar açıktır.

Mersin’in iş ve ekonomi dünyasının siz kıymetli temsilcileri; Mersin’i büyütmekte, sizlerin elinde, Mersin’i geliştirmekte sizlerin elinde.

Büyüyen Mersin Büyüyen ekonomi demektir. Büyüyen ekonomi gelişen ülke demektir. Bu inançla bir kez daha sözümü yenilemek istiyorum, seçimde yaşanan ufak tefek kırgınlıklara son vermek, memleketimizin faydasınadır.

Her birinizin benim gibi düşündüğüne inancım tamdır. Bu inançla beni dinlediğiniz için sizlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Mustafa Özdamar’ın “Büyüyen Mersin Büyüyen ekonomi demektir” uyarısı ile yazımızı noktalıyor, Mersin’e yıkım getiren tüm projelere karşıda olduğumuzu da yineliyoruz. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.