Belediye çalışanları ile bayramlaşan Başkan Seçer, Biz herkesi kucaklayacağız bizim anlayışımız bu
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Belediye çalışanları ile bayramlaşan Başkan Seçer, Biz herkesi kucaklayacağız bizim anlayışımız bu

Belediye çalışanları ile bayramlaşan Başkan Seçer, Biz herkesi kucaklayacağız bizim anlayışımız bu

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yaklaşan Ramazan Bayramı öncesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi (MESKİ) Genel Müdürlüğü ve Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli ile bir araya gelerek, bayramlarını kutladı. Büyük bir aile olduklarını vurgulayan Başkan Seçer, vatandaşların daha yaşanabilir ve huzurlu bir hayat sürmeleri için gecelerini gündüzlerine katarak çalıştıklarını ifade etti. Seçer, personele emeklerinden dolayı teşekkür ederken, birlikte çok daha güzel hizmetler yapacaklarını belirtti.

ABONE OL
20 Nisan 2023 11:59
Belediye çalışanları ile bayramlaşan Başkan Seçer, Biz herkesi kucaklayacağız bizim anlayışımız bu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Büyük bir aileyiz”

Başkan Seçer ilk olarak MESKİ Teknik Hizmetler Yerleşkesi’nde MESKİ Genel Müdürlüğü personeli ile ardından da Makine İkmal Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı’nda Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli ile bir araya geldi. Başkan Seçer’e bayramlaşma ziyaretlerinde; Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Olcay Tok, MESKİ Genel Müdürü İrfan Korkmaz, Kültür A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Bedri Dursun ile Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ daire başkanları, şube müdürleri eşlik etti.

İlk olarak MESKİ personeli ile bayramlaşan Başkan Seçer, “Tarsus’tan Anamur’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar hemşehrilerimizin daha sağlıklı bir ortamda olabilmesi ve daha yaşanabilir, huzurlu bir hayat sürebilmeleri için gecemizi gündüzümüze katan, gerçekten çok büyük bir aileyiz. 4 yıl süresi boyunca beraber çalıştığım mesai arkadaşlarım her geçen gün kurumun üzerine artı değer koydular. Bunu tüm kalbimle ve yürekliliğimle söylüyorum” dedi.

“24 saat insan hayatının içerisinde olan konulara dokunuyoruz”

Değerli çalışmalar olduğunu ve çok emek verildiğini kaydeden Başkan Seçer, “MESKİ’nin görev alanı, konusu kolay bir konu değil. Başta onlara sağladığımız temiz içme suyu. Su demek; yaşamın ta kendisi demek. Altyapı hizmetleri, yağmur suyundan, kanalizasyon hizmetlerine kadar birçok alanda 24 saat insan hayatının içerisinde olan konulara dokunuyoruz” diye konuştu.

“İşler düzene girmeye başladı”

İlk günlerde MESKİ ile ilgili vatandaşlardan çok şikâyet aldığından söz eden Başkan Seçer, “Hatta yakın zamana kadar ALO 185 Teksin Çağrı Merkezimize gelen çağrıların yaklaşık olarak 4’te 3’ü MESKİ’nin hizmet konularıyla ilgiliydi. Ama her geçen gün bu oran MESKİ’nin lehine doğru değişmeye başladı. Çünkü işler düzene girmeye başladı. Yani toplumdan Başkan olarak bana gelen olumsuz yansımaların oranı gittikçe düştü. Şimdi bunu mutlulukla ifade edeyim. Bu kompliman değil size, moralinizi yükseltmek değil. Gerçekleri konuşuyoruz” ifadelerini kullandı.

“Vatandaşım; ‘MESKİ bir harika’ dediği zaman çok mutlu oluyorum”

Zaman zaman sahaya çıkarak, pazara ve köylere gittiğini, sokakta esnaf gezdiğini aktaran Başkan Seçer, “Vatandaşımın bana özellikle; ‘Sizden çok memnunuz Başkanım. Hele hele MESKİ bir harika’ dediği zaman, inanın çok mutlu oluyorum. Hem sizin adınıza hem belediyem adına mutlu oluyorum. Hem de kendim adıma doğru işler yaptığım için. Onun için sizlere teşekkür ediyorum.” diye belirtti.

“Siyaset hayatın ta kendisi”

Bu ülkenin bir evladı olduklarını kaydeden Başkan Seçer, siyasetin bir toplumun, bir ülkenin geleceğini belirleyen en önemli unsurlardan birisi olduğuna dikkat çekerek “Fikirlerinizi söylemekte özgürsünüz; benim olduğum gibi. Siyasetsiz bir insan olmaz, siyaset hayatın ta kendisi. Hayatı şekillendiren, bir toplumun, bir ülkenin geleceğini belirleyen siyasettir. Onun için ‘aman siyasete dokunmayın, siyaset yapmayın’ diyemem. Ama dünya görüşünüzü, siyasi anlayışınızı bir militan hüviyetiyle ve edasıyla yaşadığınız çevreye, işinize, aşınıza, ekmeğinize karıştırmayın. Elbette ayrı düşüneceksiniz. Farklı görüşler olacak. Ama temel unsur; ülke, millet,  85 milyon insan, 800 bin kilometrekare Türkiye Cumhuriyeti Devleti” dedi.

“Oy uğruna insanların hassasiyetlerine dokunmak siyaset değildir”

Çalışanlara, siyasilere çok kulak kabartmamaları gerektiğini de söyleyen Başkan Seçer, “Oy uğruna insanların hassasiyetlerine dokunmak siyaset değildir. İnsanın dini itikadına, milliyetine, milliyetçiliğine, mezhebine, mezhepçiliğine dokunarak oy devşirmek siyasi ahlaka sığmaz. Bırakın siyasi ahlakı, insanlığa sığmaz. Hepimiz kardeşiz. Mezhebi, meşrebi, dini ne olursa olsun, Türkiye Cumhuriyeti kimliğiyle biz bu ülkenin çok daha ileri gitmesi için hep beraber gayret edeceğiz. Hepinizin olduğu gibi, benim de çoluğum çocuğum var. Ben de çocuklarımın daha çağdaş, daha güven içinde, daha huzurlu bir ülkede yaşamasını istiyorum. Hepimizin ortak gayesi bu” ifadelerine yer verdi.

“Ben sokağa rahat çıkıyorum, o bana yetiyor”

1 yıl sonra yerel seçim olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer, bu konuda hiçbir endişesi olmadığını da belirterek, “Hiçbir şekilde; ‘Aman bu seçim de nasıl olacak, inşallah seçimi kaybetmeyiz’ endişesi taşımıyorum. Çünkü ben sokağa, pazara, köylere, mahallelere rahat gidiyorum. Çünkü sizlerin sayesinde, Allah katında da çok müsterihim, vicdanım tertemiz, çok rahat. Herkese; parti, siyaset, oy demeden adaletli hizmet götürdük. Bu yönden de çok müsterihiz” dedi.

“Mersin Belediyesi Türkiye’nin en stratejik şehrinin belediyesi”

Seçer, MESKİ Genel Müdürlüğü personeli ile bayramlaşmasının ardından, Başkanlık Makamı’nda da Taş Bina’da görev yapan personel ile bayramlaştı. Adından Makine İkmal Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na geçen Başkan Seçer burada da Mersin Büyükşehir Belediyesi personeli ile bir araya gelerek, personelin bayramını kutladı.

Bayramların bir araya gelmek için güzel bir vesile olduğunu söyleyen Başkan Seçer, “4 yıldır pandemiden ekonomik krize, hakkımızda yürütülen soruşturmalardan kurulan tuzaklara, doğal afetlere, orman yangınlarına, depremlere kadar birçok olumsuzluklar yaşadık. Ama güçlü direk yıkılmaz. Doğru direk yıkılmaz. Biz hem güçlüyüz hem doğruyuz, kendimizden eminiz. Emin adımlarla da yürüyoruz, yürüyeceğiz. Çok büyük bir aileyiz. Mersin Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en stratejik şehrinin belediyesidir. Coğrafi ve politik açıdan Türkiye’nin hem iç hem dış güvenliği açısından çok önemli bir şehir” dedi.

“Beraber yol yürüdüğüm mesai arkadaşlarımı politik bir kimlik olarak görmüyorum”

Resmi nüfusla, hizmet edilen nüfusun arasında fark olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Seçer, “Referans olarak kaynak aktarılan nüfusumuzla hizmet ettiğimiz nüfus arasında yaklaşık yüzde 30 fark var. Bu da çok önemli ve ciddi bir ayrıntı. Yani size sağlanan 10 birimlik bir güçle 13 birime hizmet ediyorsunuz. Böyle bir görev yapımız var. Belediye ve bağlı kuruluşları, toplam 11 bin mesai arkadaşımla 2.6 milyona hizmet ediyor. Ben hepinizi mesai arkadaşım olarak görüyorum. Ben bir siyasiyim. Cumhuriyet Halk Partisi’nin belediye başkanıyım ama benimle beraber halkıma hizmet eden insanları politik kimlik olarak görmüyorum. Bu anlayışı da reddediyorum” diye konuştu.

Kamunun da personelin de hakkını korumak zorunda olduğuna dikkat çeken Başkan Seçer, “Herkes burada çocuğuna rızık götürmek için çalışıyor, bir emek veriyor, alın teri döküyor. Onun karşılığında kamudan aktarılan kaynaklardan maaş alıyor. Ben kamunun da, kamuya hizmet eden sizlerin de hakkını korumak zorundayım. Size verdiğimiz maaş, sizin bize ödediğiniz vergiler. Sizin paranızı size veriyorum. Adaleti sağlamak için halk tarafından seçilmiş bir aracıyım. Ben hakkaniyetli olmak, haksızlıkla mücadele etmek zorundayım. Benim için bunu sağlamadığım noktada o koltuğun değeri yoktur. Eğer Türkiye Cumhuriyeti’ni de bu anlayışla yönettiğimiz takdirde emin olun Türkiye gıpta ettiğimiz ülkeler seviyesine gelir” ifadelerini kullandı.

“Mersin’de insanlar son 4 yılda kendini daha özgür hissetmeye başladı”

Mersin’in yaşadığı değişimle gıpta edilen bir şehir konumuna geldiğini belirten Başkan Seçer, “Hiç kimse haset yapmasın. Güneş balçıkla sıvanmaz. Ben herkesle görüşüyorum, konuşuyorum. Herkes, Mersin’in bir değişime ve dönüşüme uğradığını söylüyor. Mersin’de insanlar son 4 yılda kendini daha özgür hissetmeye başladı. Artık kimliğini daha açık sergilemeye başladı. Bu tesadüfle olmadı. Bu Mersin’de bir anlayış değişikliği ile oldu” şeklinde konuştu.

“Biz herkesi kucaklayacağız, bizim anlayışımız bu”

Mersin’in göçlerle büyümüş bir kent olduğunu, Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde de Anadolu’nun birçok bölgesinden gelen personelin hizmet verdiğini ifade eden Başkan Seçer, “Mersin Türkiye’yi temsil ediyor. Biz herkesi kucaklayacağız, bizim anlayışımız bu. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nde ve bağlı kuruluşlarında en yüksek mertebeden, en alt statüde çalışan kardeşime kadar 11 bin çalışana, Mersin halkı adına teşekkür ediyorum. Ben sizlerin ne yaptığını sokağa çıktığım zaman vatandaşımdan görüyorum. Vatandaşımın bana tavrından, sizin onlara nasıl muamele ettiğinizi görüyorum. Onların bana hitabından, benimle kurduğu gönül bağından, sizin onlara ne kadar şefkatli, insani davrandığınızı görüyorum. Onun için size beni mahcup etmediğiniz için teşekkür ediyorum. 4 yıl boyunca vatandaşlar karşısında sokağa çıktığım zaman başım dik, alnım açık yürüme fırsatı verdiğiniz için sizlere teşekkür ediyorum” dedi.

“Belediyecilik siyaset üstü bir anlayış gerektirir”

Başkan Seçer, vatandaşlara hizmet götürürken siyasi ayrımcılık yapılmadığının altını çizerek, “Belediyecilik siyaset üstü bir anlayış gerektirir. Evde bakıma ihtiyacı olan bir kadının,  karnındaki bebeğe süt isteyen bir ananın, engelli çocuğuna araç isteyen annenin, babanın siyaseti olmaz. Bunlara siyaset üstü bakmamız lazım. Hepimiz bu anlayışta olduğumuz zaman hiçbir sorun kalmaz. Mesai arkadaşlarım kendilerini rahat hissetsin. Belediye Başkanınız olarak vatandaşıma hakkıyla hizmet eden, kurumumuzu yücelten her kardeşim benim korumam altındadır. Eğer ki bir siyasi parti mensubu gibi partilerin ve siyasilerin peşinden koşan kamuda çalışan bürokratları eleştiriyorsam, ben belediyemde bunun yapılmasına izin vermem” dedi.

“Halkta memnuniyetimiz çok fazla”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak 4 yılı gayet güzel geçirdiklerinden söz eden Başkan Seçer, “Halkta memnuniyetimiz çok fazla. Bu bizi mutlu ediyor, motive ediyor ve bize enerji veriyor. 1 yıl sonra yerel seçimler var. 1 yıllık görev süremiz boyunca, 4 yıllık birikimimizden elde ettiğimiz kazanımlarla çok daha güzel hizmetler yapacağız” dedi.

“Bu halk bu ülkeyi tekrar rayına oturtacak”

14 Mayıs seçimlerinin Türk siyasi yaşamının çok partili döneminin en önemli seçimi olduğunu da kaydeden Başkan Seçer, “Sandıkta muhasebe yapılır. Yanlışın devam etme imkânı yoktur, bir yerde sona erer. Mahkeme de kadıya mülk değildir. Her şeyin bir sonu vardır. Sonu geldiği zaman kimse buna engel olamaz. Ben milletimin ferasetine güveniyorum. Geçmiş seçimler bunun en büyük göstergesidir. Benim milletim ne yapacağını bilir. Türkiye’de rayından çıkmış bir sorun varsa, bir sistem sorunu yaşanıyorsa, bu halk bu ülkeyi tekrar rayına oturtacak. Bizim 700 yıllık birikimimiz, devlet geleneğimiz ve göreneğimiz var. 1 buçuk asırlık demokrasi deneyimimiz var. Kendi içimizde millet olarak bunu çözecek yetideyiz ve buna canı gönülden inanıyorum” diye konuştu.

Başkan Seçer, bayramın ilk gününde deprem bölgesinde olacak

Büyük bir aile olduklarını yineleyerek, bu ailenin de her gün güçlenerek büyüyeceğini öngördüğünü ifade eden Başkan Seçer, “Bayramın ilk günü ben deprem bölgesinde olacağım. Bayramı orada karşılayacağız. Daha sonra tekrar Mersin’e döneceğiz. Halkımızın huzurlu bir bayram geçirmesini, üzerimize düşen görevleri de tam anlamıyla yapabileceğimizden en küçük bir endişem yok. Bu bayramın başta ülkemize ve tüm insanlığa huzur, kardeşlik getirmesini, acıların bitmesini diliyorum” dedi. Başkan Seçer konuşmalarının ardından MESKİ ve Büyükşehir Belediyesi personeli ile tek tek selamlaşıp, el sıkışarak bayramlarını kutladı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.