• Mersin Times
  • “Bayramlar, dini ve milli birlikteliğin dirilmesi günüdür”

“Bayramlar, dini ve milli birlikteliğin dirilmesi günüdür”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İnşaat ve Otomotiv sektörün öncülerinden olan Binici Grup Yönetim Kurlu Başkanı Melik Binici Kurban Bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayınladı. Türkiye’nin ekonomik bir darboğazdan geçtiğini ifade eden Binici, “Milli şuura böyle zamanlarda ihtiyaç duyuluyor. Bayramlar, Milli ve dini duyguların yanı sıra, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir. Bu şuuru yeniden canlandırmak için Kurban bayramı önemli bir fırsattır. Yaşanan gergin atmosferi bir tarafa bırakıp, Kürdü, Türkü, Lazı, Çerkezi, Alevi-Sunnisi demeden Bayramında kucaklaşmalıyız. Dinimizde de Bayramlar küskünlerin barışması, dini ve milli duyguların pekişmesi olarak tanımlanır. Aynı zamanda Bayramlar, dini ve milli birlikteliğin dirilmesi günüdür. Dinimizin emrettiği gibi bayramların bu güzelliklerini yaşadığımız an, hem biz, hem toplum, hem coğrafyamız ve hem de insanlık huzur ve refah bulur” dedi.

 

“BAYRAM MÜSLÜMANLARIN SEVİNCİDİR”

Bayramların sevgi ve saygının ön planda tutulduğu kutsal günler olduğunu vurgulayan Binici, “İslam’ın doğuşundan bu yana yılda iki kez kutlanan dini bayramlarımız da insanlar,  kırgınlıklara, dargınlıklara son vermiştir. Özelliklede kavgaların yerine barışı sağlamış, hoşgörü ve sevginin yeniden yeşermesinin başlangıcı olarak bayram milat alınmıştır. Bayram, Allah’ın bize lütfettiği kardeşlik ve huzur günleridir. İnsanların kalplerine rahmetin düştüğü en güzel anlardır. Müslümanların sevincidir. Yardımlaşmadır, danışmadır. Bu sebeple, her bayramda olduğu gibi, bu bayramda da kurban etlerimizi ihtiyaç sahipleri ile buluşturmak, yoksul, yetim, yaşlı ve kimsesizlerin hatırlanması ve desteklenmesi açısından büyük önem taşımaktadır”  şeklinde mesaj verdi. 

 

Melik Binici son olarak mesajında, “Yüce Allah’tan, Kurban Bayramı ülkemizin birlik, beraberlik ve istikrarına katkı sağlamasını temenni ediyorum. İslam dünyasının ve tüm insanlığın birlik ve beraberlik içerisinde huzurlu ve mutlu bir Kurban Bayramı geçirmesini diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle,  başta Mersinli hemşerilerimin olmak üzere, İslam âleminin bayramını kutlarım” sözlerine yer verdi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.