• Mersin Times
  • “Bayram barış, kardeşlik, hoşgörü ve kucaklaşmadır”

“Bayram barış, kardeşlik, hoşgörü ve kucaklaşmadır”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’deki reklam dünyasının öncülerinden Kemal Bozkurt, Kurban Bayramı nedeni ile yazılı bir kutlama mesajı yayınladı. Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden Bozkurt,  İçerisinden geçtiğimiz zorlu süreçte, birlik ve beraberliğe en fazla ihtiyaç duyulan bir dönemi yaşadıklarını söyledi. Bozkurt, “Bu güne kadar ülkemiz üzerinde denen bütün oyunları mili irade ile boşa çıkardık. Ama dış mihrakların oyunları devam ediyor. Özellikle ekonomik açıdan kuşatma altına çalışılan ülkemiz, ilke ve ödünlerinden hiçbir şekilde taviz vermeden, dünden daha fazla birbirine sıkı sarılarak ve kenetlenerek yoluna devam etmektedir. Bu anlamda Bayramların önemi çok daha büyüktür. Çünkü Bayram barış, kardeşlik, hoşgörü ve kucaklaşma duygularının yükseldiği kutsal günlerdir. Bu günleri anlamlı kılanın ise dargınlıkların ve kinin, unutulması, herkesin birbirine kardeşlik elini uzatması bütün kültürlerin, kimliklerin birbiriyle dostça kucaklaşmasıdır. Bu inançla yaşanan kucaklaşma ile Ülkemiz üzerinde tezgahlanan oyunlarda bozulur” dedi.

 

“BİRBİRİMİZE KALBİ DUYGULARLA SARILARAK BAYRAMLAŞALIM”

Bozkurt mesajında son olarak “Nefret ve öfke yerine birbirimize kalbi duygularla sarılarak bayramlaşalım. Geleceğe umutla bakmamızı sağlayan, bizleri biz yapan, manevi duygularımızı güçlendiren bayram dolayısıyla, milletçe aramızdaki bağların daha da kuvvetlenmesini diliyorum. Bu vesileyle, başta Mersinli hemşerilerimiz olmak üzere, tüm İslam aleminin mübarek Kurban Bayramı’nı kutluyor, bayramın barış ve kardeşlik duygularının güçlenmesini, sevgiyi ve muhabbeti getirmesini diliyorum” şeklinde ifadeler kulandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.