BAŞKAN YILMAZ’IN, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI - Mersin Times

BAŞKAN YILMAZ’IN, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN YILMAZ’IN, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz, “Bundan 5 yıl önce 15 Temmuz günü devletimize ve milletimize karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. Vatanımız ve bayrağımız söz konusuysa bizler millet olmaktan da öte tek yürek ve tek vücut oluruz" dedi.

ABONE OL
14 Temmuz 2021 17:59
BAŞKAN YILMAZ’IN, DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ MESAJI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Omurgası Milli Kimliktir”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayınladı. Başkan Yılmaz, Milletin iradesinin karşısında hiçbir gücün duramayacağını ifade ederek, 15 Temmuz gününün, halkın demokrasiye bağlılığının ve her şartta sahip çıkacağının en büyük ispatı olduğunu da kaydetti. Yılmaz  “Türk milleti,  bu ülkeyi bölmek isteyenlere karşı Dumlupınar’da, Çanakkale’de nasıl cevap vermişse 15 Temmuz gecesi de aynı cevabı vermiş ve tüm dünyaya demokrasiye nasıl sahip çıkıldığını göstermiştir. Unutulmamalıdır ki, Türkiye Cumhuriyeti’nin omurgası milli kimliktir, egemenlik ve irade ebediyen Türk milletine aittir. Milli iradenin üzerinde hiçbir güç yoktur. Bu duygu ve düşüncelerle 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde yüreği vatan ve millet aşkıyla atan tüm hemşehrilerimi sevgi ve saygıyla selamlıyor, ülkemizin birliği ve devletimizin bekası için canlarını feda ederek şahadet şerbeti içen aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum. Kahramanlarımızı ve destanımızı unutmayacağız, unutturmayacağız” diye konuştu.

Toroslar’da Pedallar, Demokrasi için Çevrilecek

Toroslar Belediyesi, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ne özel ödüllü Bisiklet Yarışları düzenliyor. Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile birlikte yapılacak yarışlar, halka ve lisanslı sporculara açık olacak.Yarışlar, 15 Temmuz Perşembe günü saat 09.00’da Halkkent Mahallesi’nde bulunan 1000 Kişilik Spor Salonu ve Bocce Tesisi önündeki parkur alından başlayacak. Yarışlara katılmak isteyenler kayıtlarını, yine aynı gün 15 Temmuz’da saat 08.00’da Bocce Tesisi Bisiklet Odasında yaptırabilecek. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.