• Mersin Times
  • Başkan Tuna, “Ölesiye bitesiye çalışacağız”

Başkan Tuna, “Ölesiye bitesiye çalışacağız”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tuna, siyasi gelişmelerle ilgili istişarede bulunmak üzere Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin il ve ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı olarak gösterilen Tuna, "Bir kardeşiniz, bir arkadaşınız olarak yılladır siyasetin içerisindeyim. Bugüne kadar duruşumuzdan ve davamızdan asla taviz vermedik. Başbuğumuz merhum Alparslan Türkeş bey hakka yürüdüğünden beri Devlet Bahçeli bey ile birlikte siyaset yaptık. Kendisiyle siyasette yol yürümekten de büyük şeref duyuyorum" dedi.

 

 

"BİRLİKTE KARAR VERME SURETİYLE HAREKET EDECEĞİZ"

Ben yaptım olduğu mantığıyla değil birlikte karar verme suretiyle hareket edeceklerini vurgulayanTuna, "Büyükşehir noktasında doğru işler yapan Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz bey ile birlikte yapılan projelerin devamı noktasında fikirlerimizi ortaya koymak suretiyle bir yönetişim anlayışı içerisinde çalışacağız. Bilge Kağan atamızın da ifade ettiği gibi gündüz oturmayacağız, gece uyumayacağız ölesiye bitesiye çalışacağız. Toroslar'ımızı da bu şekilde çalışarak köy görüntüsünden çıkarıp, marka bir ilçe yaptık. Milletimiz bize hep güvendi. Biz de onların var olan güvenini sarsmadan bundan sonra da daha iyisini yapacağız" ifadelerini kullandı.

 

 

"FİTNEYE VE FESATA ZEMİN OLUŞTURMAYALIM"

Siyasetin bir halaya benzediğini kaydeden Tuna, "Ben her zaman söylüyorum. Siyaset bir halay gibidir. Tek başına olmaz. Halayın başında genel başkanımız, yanında divanı, milletvekilleri, il ve ilçe başkanlarımız, belediye başkanlarımız, kadın kollarımız vardır. Teşkilat başkanlarımız da hakikatten seçimin yükünü taşıyan en özellikli ve önemli noktalarımızdır. Her seçimde ifade ederim kadın kollarımızın varlığı da çok önemlidir. Toroslar'ımızda üç dönem açık ara birinci oluyorsak kadınlarımızın da çok önemli katkıları ve emekleri vardır. Fitneye ve fesata zemin oluşturmayalım. Polemiğe girmeyelim. Çünkü siyaset sonuç alma sanatıdır" ifadelerini kullandı.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.