• Mersin Times
  • Başkan Tarhan, “Bisiklet farkındalığı yaratmalıyız”

Başkan Tarhan, “Bisiklet farkındalığı yaratmalıyız”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mezitli’yi bisiklet kenti yapmak için kentin çeşitli bölgelerine toplam 16 kilometre bisiklet yolu yapan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, eski Belediye Başkanlarından Nuri Hocaoğlu’na bisiklet verdi. Bisiklet kullanımını teşvik için çeşitli kampanyalarla Mezitli Kart kullanıcıları arasından bin 350 kişiye bisiklet dağıtan Başkan Tarhan, “Biz vatandaşlarla birlikte kentte örnek olabilecek isimlere de bisikletlerden veriyoruz. Milletvekillerimize, muhtarlarımıza, meclis üyelerimizin yanında şimdi de eski başkanımıza bisiklet vererek toplumda ‘o bile biniyor’ algısını yaratmaya çabalıyoruz” dedi. 

Mezitli’yi bisiklet yollarıyla donatan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, kullanımı teşvik etmek amacıyla kentin ileri gelenlerine bisiklet dağıtmaya devam ediyor. Bazı Milletvekilleri, İlçe Milli Eğitim Müdür ve İlçe Müftüsünün yanı sıra belediye meclis üyeleri ve muhtarlara da bisiklet dağıtan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Eski Belediye Başkanlarından Nuri Hocaoğlu’na bisiklet hediye etti.

MEZİTLİ BİSİKLET KULLANIMINA UYGUN BİR KENT

Belediye Meclis Üyesi Fuat Değer ve Yeni Mahalle Muhtarı Ömer Kaykaç’ın da katıldığı etkinlikte, Mezitli’nin bisiklet kullanımı için son derece uygun olduğunu ifade eden Nuri Hocaoğlu, “Mezitli Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’ın kent trafiğini rahatlatmak ve daha sağlıklı bir nesil yaratmak adına gerçekleştirdiği bu çabayı kutlamamak mümkün değil. Ben de bu çabaya destek vermek amacıyla bisikletle kentimizin sokaklarında dolaşacağım. Bir şakayla başlayan bisiklet talebime olumlu yanıt vererek, bugün bu bisikleti hediye eden sayın Belediye Başkanımız Neşet Tarhan’a teşekkür ederim” dedi.

YÜZLERCE VATANDAŞA BİSİKLET DAĞITTIK

Mezitli’de 14 bine yakın Mezitli Kart kullanıcı olduğu bilgisini veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ise “Mezitli Kart kullanıcıları arasında yaptığımız çekiliş ile çeşitli hediyeler dağıttık. Anneler Günü’nde, Sevgililer Günü’nde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yüzlerce bisikleti Mezitlililerle buluşturduk. Sadece Mezitli Kart kullanıcılarına değil, toplumda farkındalık yaratması için Milletvekilimize, meclis üyelerimize, muhtarlarımıza bisikletler dağıtarak, bisiklet kullanımını teşvik etmeyi amaçladık. Babalar Günü’nde ve Ramazan Bayramı’nda da Mezitli Kart kullanıcılara arasından çektiğimiz kura ile bisiklet dağıtmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Daha temiz ve sağlıklı bir kent için bisiklet kullanımının artması gerektiğinin altını çizen Başkan Tarhan, “Ben de çoğu zaman bisiklete binerek vatandaşların dikkatini bu yöne çekmeye çalışıyorum. Milletvekilimize, İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve İlçe Müftümüze de bu nedenle bisiklet hediye ettik. Bugün de eski Belediye Başkanımız sayın Nuri Hocaoğlu’na bisiklet hediye ettik. Artık kısa mesafeli yerlere bisikletle giderek toplumda bisiklet algısını artıracağına inanıyorum. Vatandaşlarımıza ‘O biniyorsa, bizde binebiliriz’ algısını oluşturmalıyız. Önümüzde ki süreçte de bisiklet yollarımız ve bisiklet dağıtımımız devam edecektir. Sağlıklı olmak için, akaryakıt tüketimini azaltmak ayrıca trafik ve park sorununu en dibe indirmek için bisiklet yollarını ve bisiklet kullanımını artırmamız gerekiyor” ifadelerine yer verdi. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.