Başkan Seçer’inde katılımı ile CHP’nin 100. Yıl dönümü kutlandı - Mersin Times

Başkan Seçer’inde katılımı ile CHP’nin 100. Yıl dönümü kutlandı
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Başkan Seçer’inde katılımı ile CHP’nin 100. Yıl dönümü kutlandı

Başkan Seçer’inde katılımı ile CHP’nin 100. Yıl dönümü kutlandı

Mersin’de, Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. Kuruluş yıl dönümü partililer tarafından coşku ile kutlandı. Kutlama etkinliğine Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’de katılarak, “CHP’li olmaktan gurur ve onur duyuyorum” dedi.

ABONE OL
12 Eylül 2023 15:07
Başkan Seçer’inde katılımı ile CHP’nin 100. Yıl dönümü kutlandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin CHP İl Başkanlığı tarafından, Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 100. kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir kutlama programı düzenlendi. CHP Mersin İl Başkanlığı tarafından İl Başkanlığı bahçesinde düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’in yanı sıra, İl Başkanı Koral Ömür, PM Üyesi Emre Yılmaz, Mersin Milletvekilleri Gülcan Kış, Talat Dinçer ve Hasan Ufuk Çakır, Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı İzzet Kırılmaz, ilçe başkanları, parti yöneticileri, meclis üyeleri, partililer, siyasi partilerin temsilcileri ve STK temsilcileri katıldı.

Programda, konuşmasına “Bitmeyen enerjileriyle, inançlarıyla, yürüdüğümüz bu yolda her zaman omuz omuza kol kola olduğumuz mücadele arkadaşlarım, doğum günümüz kutlu olsun” diyerek başlayan Başkan Vahap Seçer, yüzü gülen, enerjisi yüksek insanların partiye güzel bir hava verdiğini söyledi.

“CHP’li olmaktan gurur ve onur duyuyorum”

CHP Genel Merkezi’nde düzenlenen 100. kuruluş yıldönümü kutlamalarına katıldığını ve Anıtkabir’de Atatürk’ün kabrine gittiğini belirten Seçer, “Bizim kurucu liderimiz, Cumhuriyetimizin ve partimizin kurucusu, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktık. Cumhuriyet Halk Partili olmaktan gurur duyuyorum. Bu partinin bir mensubu olmaktan gurur ve övünç duyuyorum. Bu partide belediye başkanlığı yapmaktan gurur ve onur duyuyorum, buradan Türkiye duysun” dedi.

“Partimizle, Ata’mızla, şanlı tarihimizle övüneceğiz”

CHP’lilerin çakma hikayecilerin yazdığı tarihle övünenlerden olmadığına dikkat çeken Seçer, “Partimizle, Ata’mızla, şanlı tarihimizle övüneceğiz. Çakma hikâyecilerin yazdığı tarih ile değil, savaş meydanlarında yazılan tarihle, devrimleriyle, mücadeleleriyle, kurumlarıyla yazılan tarihle övüneceğiz. Buhranlı günlerden bu ülkeyi çıkartanlarla övüneceğiz. 2. Dünya Savaşı buhranında bu ülkeyi savaşa sokmayanlarla övüneceğiz. Barışı önceleyenlerle, demokrasiyi bu ülkeye getirenlerle, İsmet İnönü ile övüneceğiz” diye konuştu.

“Çok değerli gençlerimiz var”

CHP kadrolarının çok zengin olduğunu ve gençlerin partiye katılımının sağlanmasının önemli olduğuna vurgu yapan Başkan Seçer, “Çok değerli gençlerimiz var. Bizden çok daha iyi birikimli hepimizin çocukları. Çocuklarınız sizden daha iyi eğitimli, tarihi, bilimi çağdaşlığı daha iyi biliyorlar. Onlar gelsin artık, partiye katkı versin. Onların önünü açalım. Onlara yol gösterici oluruz” şeklinde konuştu.

“Biz dimdik ayaktayız, dimdik ayakta kalmaya da devam edeceğiz”

Genel seçimlerde elde edilen sonucun sadece aritmetik olarak bir kayıp olduğunun altını çizen Seçer, “Umut olarak, inanç olarak kaybetmedik. Biz dimdik ayaktayız, dimdik ayakta kalmaya da devam edeceğiz. Bir seçim bitti, bir seçim gelecek. Demokrasiler böyle. Zaman göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor. Beş yıl geçti, yerel seçime gideceğiz, Hesap vereceğiz. Önce partiye. ‘Ne yaptın beş yılda?’ diye sorarlar adama. Yaptıysam bir şeyler, sokakta varsa bir şeyler ‘Devam et partimizi onurla, şerefle temsil etmeye’ diyecekler. Hep beraber adaylarımızın peşinde, 13 ilçemizde, Büyükşehir’imizde sımsıkı duracağız. Önce birlik olacağız, bunu da göstereceğiz” ifadelerini kullandı.

“CHP’liler onurlu insanlardır. Saygıyı iyi bilir ama biatı bilmez”

CHP’lilerin onurlu insanlar olduğunu dile getiren ve parti içi tartışmaların ‘Kavga ediyorlar’ zannedilmemesini tavsiye eden Başkan Seçer, “CHP’liler onurlu insanlardır. Saygıyı iyi bilir ama biatı bilmez. Dinlemeyi iyi bilir ama konuşmayı da bilir. Bunu söyleyeceğiz. Elbette ki sesimizi yükselteceğiz. Elbette ki sinirlerimiz gerilecek, elbette eleştireceğiz. Biz bir aileyiz, hep beraber olalım. Hepimiz hepimizi kucaklayacağız. Milletvekilleriniz, belediye başkanlarınız eksik yapabilir ama bizden hırsız çıkartmayız. Yetim hakkına tenezzül edene, emek etmeyene, emek hırsızlığı yapana asla taviz vermeyiz” dedi.

“Cumhuriyet Halk Partisi tüm Türkiye’nin partisidir”

Türkiye’de oy verse de vermese de herkesin CHP’ye sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Başkan Seçer, “CHP; Mustafa Kemal Atatürk ile omuz omuza mücadele etmiş, ülkeyi kurmuş tüm atalarımızın bugünkü torunlarının, çocuklarının sahiplenmesi gereken bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi tüm Türkiye’nin partisidir. CHP, iktidar uğruna, siyasi ikbal uğruna vatanı satmaz, iş birliği yapmaz, dış güçlerle beraber yürümez. CHP doğru bildiğini yapar. Biz böyle bir partinin mensuplarıyız” ifadelerine yer verdi.

“Hal ve şart ne olursa olsun Türkiye’de başarılı çıkacağız”

Yerel seçimlerle ilgili konuşan Seçer, CHP’li belediyelerin tüm Türkiye’de taraflı tarafsız her kesimin takdirini aldığını kaydetti. Seçer, “Ama hal ve şartlar ne olursa olsun Türkiye’de başarılı olacağız. 11 büyükşehri kazanmıştık 12, 13, 14, 15 olacak. Çok daha fazla il belediyesini, ilçe belediyesini, belde belediyesini kazanacağız” dedi. Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’ni 2019 şartlarından çok daha iyi bir sonuçla, açık ara farkla kazanacaklarının altını çizen Seçer, “Bu başarıyla olacak, başarı da çalışarak olacak. Hep beraber çalışacağız. Hep beraber el ele, kol kola, gönül gönüle birçok başarıya imza atacağız. Tarih bizi yazacak, torunlarımız elde ettiğimiz başarılarla gurur duyacak. Bunu çalışarak yapacağız. 100. yaşımız kutlu olsun” dedi.

“CHP, hep doğru yolu gösterdi ve hep daha derinlere kök saldı”

CHP’nin Cumhuriyet tarihi boyunca birçok önemli olayda Türkiye’yi düzlüğe çıkarttığını söyleyen Mersin İl Başkanı Koral Ömür, “CHP, hep doğru yolu gösterdi ve hep daha derinlere kök saldı. Tabi ki bununla gurur duyuyoruz. Ancak bu gurur duyduklarımızın ötesinde bizim iktidara ve daha ileriye gitmeye, başarıya ihtiyacımız var. CHP’nin perspektifi iktidar olmalıdır” diye konuştu.

“Türkiye’yi içinden bulunduğu durumdan kurtarmak gibi sorumluluğumuz var”

Türkiye’yi de içinde bulunduğu durumdan kurtarmanın CHP’nin sorumluluklarından birisi olduğuna dikkat çeken Ömür, “Türkiye’ye bir iktidar borcumuz var. Tabi ki yerel seçimlerde Mersin’den başlayarak, Büyükşehir ve 13 ilçemizi de kazanarak, örgüt olarak hep beraber çalışarak bu sorumluluğu yerine getireceğiz. Türkiye’yi içinde bulunduğu bu durumdan da kurtarmak yine bize düşecek. Ben Türkiye’nin Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyacı olduğunu, Türkiye’ye karşı bir sorumluluğumuz olduğunu unutmamamız düşüncesiyle partimizin 100. yılını kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet Halk Partisi, Yaşasın Cumhuriyet Halk Partililer” diye konuştu.

Kutlama programı konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından 100. Yıl pastası kesilmesi ve ardından müzik dinletisi ile sona erdi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.