Başkan Seçer’den 10 Kasım mesajı - Mersin Times

Başkan Seçer’den 10 Kasım mesajı

Başkan Seçer’den 10 Kasım mesajı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. ölüm yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Başkan Seçer’in mesajı şöyle: “Ulu Önder, vatanseverliği ve çağdaşlık idealleriyle sadece Türkiye’nin değil, tüm dünya için ilham kaynağı olmayı başarmış büyük bir liderdir. O’nun liderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesidir” vurgusu yaptı.

ABONE OL
9 Kasım 2023 13:13
Başkan Seçer’den 10 Kasım mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 85. Ölüm yıldönümü nedeni ile yazılı bir açıklama yayınladı. Başkan Seçer mesajında şu ifadelere yer verdi; “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, önderi ve büyük lideri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 85. yıl dönümünü saygı, sevgi, minnet ve özlemle anıyoruz. Ulu Önder, vatanseverliği ve çağdaşlık idealleriyle sadece Türkiye’nin değil, tüm dünya için ilham kaynağı olmayı başarmış büyük bir liderdir. O’nun liderliğinde başlatılan Kurtuluş Savaşı ve kurulan Türkiye Cumhuriyeti, milletimizin bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin simgesidir.

Atatürk’ün mirası; bilime, eğitime, kültüre ve sanata verdiği önemle aydınlık bir geleceğin inşasıdır. Atatürk’ün vatanına, milletine ve insanlığa duyduğu sevgi hepimize örnek olmalıdır. Bugün, O’nun ilkelerine sıkı sıkıya sarılarak Atatürk’ün bize bıraktığı mirası daha da büyütmek; bağımsız, güçlü ve çağdaş bir Türkiye için, Cumhuriyet’imizin kazanımlarına sahip çıkarak birlik ve beraberlik içinde çalışmaya devam etmeliyiz.

Atatürk’ün “Mersinliler, Mersin’e sahip çıkınız” sözünden ilham alarak, bilime, eğitime, sanata ve kültüre verdiğimiz önemle kentimize ve değerlerimize sahip çıkmaktan hiç vazgeçmeyeceğiz. O’nun ardından matem değil, fikirlerine bağlılık gerektiğini çok iyi biliyor ve Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, şehrimizin kalkınması ve gelişmesi için gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet’imizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü, mücadele arkadaşlarını ve tüm aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize aileleriyle birlikte sağlıklı, uzun bir ömür diliyorum.” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.