BAŞKAN SEÇER, KADIN VE ÇOCUK BİLİM, TEKNOLOJİ ATÖLYESİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
  • Mersin Times
  • Teknoloji
  • BAŞKAN SEÇER, KADIN VE ÇOCUK BİLİM, TEKNOLOJİ ATÖLYESİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

BAŞKAN SEÇER, KADIN VE ÇOCUK BİLİM, TEKNOLOJİ ATÖLYESİNDE GENÇLERLE BULUŞTU

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Tarsus’ta kadınlar, çocuklar ve gençlere robotik kodlama başta olmak üzere teknolojik eğitimler sunacak olan ‘Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’ni ziyaret etti. Seçer, “Gerçekten günümüzün endüstri 4.0 teknolojisine ayak uyduracak bir altyapı faaliyeti açısından önemli bir çalışma” dedi.

ABONE OL
21 Ağustos 2021 14:33
BAŞKAN SEÇER, KADIN VE ÇOCUK BİLİM, TEKNOLOJİ ATÖLYESİNDE GENÇLERLE BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Başkan Vahap Seçer öncülüğünde kadın ve çocukları önceleyen projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Bu çerçevede ‘Kadın ve Çocuk Bilim, Teknoloji Atölyesi’ni gezerek incelemelerde bulunan Başkan Seçer’e, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan da eşlik etti.

“4.0 teknolojisine ayak uyduracak bir altyapı faaliyeti açısından önemli bir çalışma”

Atölyede gençlerle bir araya gelen Seçer, Kadın ve Çocuk Bilim ve Teknoloji Atölyesinin Silifke ilçesinde bulunan Gazi Çiftliği’nde de bulunduğunu anımsatarak, “7-17 yaş arası gençlerimize, çocuklarımıza 3 boyutlu tasarım, robotik kodlama, yapay zeka ve teknolojik alanlarda çalışmalar yaptırıyorlar. Gerçekten günümüzün endüstri 4.0 teknolojisine ayak uyduracak bir altyapı faaliyeti açısından önemli bir çalışma. Sadece buradaki merkezimizde değil, Gençlik Kampımızda da buna benzer çalışma yapıyorlar arkadaşlarımız. Yine Yenice’de bir çalışma olacak. Orada bir sınıf açacağız. Oradaki çocuklarımız, gençlerimiz ve kadınlarımız için bu tip çalışmaları devam ettireceğiz. Bana göre bu çalışmalar içerisinde en önemli yaptığımız faaliyet Bilimbüs. Bu otobüs sayesinde kırsalda mobil olarak bu merkezimizi her noktaya götürebileceğiz. Kırsalda yaşayan çocuklarımıza, gençlerimize teknolojik çalışmalar yaptıracağız. Onlara bunların eğitimini vereceğiz. Önemli katkılar olacak diye düşünüyorum” diye konuştu.

‘Bilimbüs’ kırsaldaki çocukların teknolojik eğitimi için yol alacak

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde Şehit Kerim Mahallesi Makam mevkiinde kurulan atölyede, robotik kodlama, oyun geliştirme ve 3 boyutlu tasarım gibi eğitimler verilecek. Kadınlar, ürettikleri tasarımları Büyükşehir Belediyesinin açtığı stantlarda sergileyerek gelir elde etme olanağı bulacak. Ayrıca Büyükşehir Belediyesinin ‘Bilimbüs’ü ile merkezdeki robotik kodlama ve 3 boyutlu tasarım gibi eğitimler, mobil olarak kırsal mahallelerdeki kadın, çocuk ve gençlere ulaşacak.

Atölyenin ardından esnafı ziyaret eden Başkan Seçer, yapımında sona gelinen Sunay Atilla Yaya Üstgeçidinde incelemelerde bulundu. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.