Başkan Seçer: Hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir - Mersin Times

Başkan Seçer: Hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Başkan Seçer: Hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir

Başkan Seçer: Hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, aralarında Basın Yayın Daire Başkanı Bedrettin Gündeş’in de bulunduğu gözaltı ve tutuklamalara ilişkin bir açıklama yaptı. Başkan Seçer, “Hukuk ile bağdaşmayacak yöntemlerle devletimizin kurumları eliyle belediyemiz çalışanlarına yönelik operasyonlar yapılmakta, hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir dedi.

ABONE OL
30 Eylül 2022 01:52
Başkan Seçer: Hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına yönelik gerçekleştirilen gözaltı ve tutuklamalara ilişkin açıklama yapan Başkan Seçer, “Terörden medet umanları bir kez daha lanetliyorum dedi. Açıklamasına “Değerli vatandaşlarım” diye başlayan başkan seçer tepkisini şu ifadelerle dile getirdi; “Kentimizde meydana gelen terör saldırısında şehit olan polisimize Allah’tan rahmet, yaralı polisimize ve vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum. Terör saldırısını, destekleyenleri ve medet umanları bir kez daha lanetliyorum!

Mersin Büyükşehir Belediyesi yasalar çerçevesinde, adli sicil kaydı temiz, İçişleri Bakanlığı’nın sorumluluğunda olan güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması kapsamında istihdam edilen 11 bin çalışanıyla Mersin halkına hizmet etmektedir.

“Hukuk ile bağdaşmayacak yöntemlerle belediyemiz çalışanlarına yönelik operasyonlar yapılmakta”

Bir süredir malum çevreler tarafından, Belediyemizle terör örgütleri arasında bağ kurmaya yönelik; iftiralar, çeşitli senaryolar ve karalama kampanyaları ile bilinçli ve ısrarlı bir algı operasyonu sürdürülmektedir. Hukuk ile bağdaşmayacak yöntemlerle devletimizin kurumları eliyle belediyemiz çalışanlarına yönelik operasyonlar yapılmakta, hem çalışanlarımıza hem de belediyemize yönelik itibar suikastları sahnelenmektedir.

“Algı yaratılmak istenmiştir”

Mersin’deki terör saldırısının hemen ardından yapılan operasyonlarda, biri daire başkanı olmak üzere çalışanlarımız da devletin resmi televizyon kanalının kameraları eşliğinde gözaltına alınmış, görüntüler bazı medya organlarına servis edilerek sanki terör eylemiyle belediyemizin ilişkisi olduğu algısı yaratılmak istenmiştir. Yaratılmak istenen bu ortamda, terör saldırısıyla ilgisi olmayan başka bir soruşturma kapsamında daire başkanımız hakkında tutuklama kararı verilmiştir.

Yaratılmak istenen algı yönetimlerine izin vermeyeceğiz!

Bu yaşananların belediyemizi ve belediye çalışanlarını kentimizde gerçekleşen terör saldırısıyla ilişkilendirme gayreti olduğu apaçık ortadadır. Bunu kesinlikle reddediyoruz! Genel seçimler yaklaşırken Türkiye’de yaratılmak istenen siyasete ilişkin algı yönetimlerine Mersin’in ve belediyemizin alet edilmesine izin vermeyeceğiz!

“Belediye hizmetlerimizde hız kesmeden devam edeceğiz”

Belediyemizin hizmetleri kaynakları israf etmeden, ayrımcılık yapmadan, kaliteli ve etkin, bütün engellemelere rağmen hız kesmeden devam edecektir.

“Mersinliler Mersin’e sahip çıkacaktır”

Bu süreçte; siyasi iradenin gücünü kullanarak, devletimizin kurumlarını “korkutma aracı” ve “iktidarın sopası” haline getirmek isteyenlerin tüm çabalarına rağmen belediyemiz hakkını, hukukunu ve saygınlığını koruyacaktır. Yürekten inanıyorum ki, Mersinliler Mersin’e sahip çıkacaktır!” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.