Baro Başkanı Özdemir: Düşünce ve ifade özgürlüğü anayasal haktır, yargılanamaz - Mersin Times

Baro Başkanı Özdemir: Düşünce ve ifade özgürlüğü anayasal haktır, yargılanamaz
  • Mersin Times
  • Gündem
  • Baro Başkanı Özdemir: Düşünce ve ifade özgürlüğü anayasal haktır, yargılanamaz

Baro Başkanı Özdemir: Düşünce ve ifade özgürlüğü anayasal haktır, yargılanamaz

Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesi, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a yönelik açıklamaları nedeniyle aralarında TBB Başkanı Av. R. Erinç Sağkan’ın da olduğu Ankara Barosu’nun önceki 11 yöneticisinin, “kamu görevlisine hakaret” ettiği gerekçesiyle cezalandırılması talep edilen davada beraat kararı verdi.

ABONE OL
18 Mayıs 2023 01:17
Baro Başkanı Özdemir: Düşünce ve ifade özgürlüğü anayasal haktır, yargılanamaz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

17.05.2023 tarihinde Ankara 16. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya katılarak yargılanan meslektaşlarına destek veren Mersin Barosu Başkanı Av. Gazi Özdemir, “TBB Başkanımız ve Ankara Barosu’nun eski yönetim kurulu üyeleri hakkında ‘Kamu görevlisine dini inanç, düşünce ve kanaatlerini açıklaması nedeniyle görevinden dolayı hakaret’ suçlamasıyla dava açılmıştı. TBB Başkanımız ile birlikte 11 meslektaşımız hakkında 1 yıldan 2 yıla kadar hapis cezaları talep edilmişti. Ancak görüyoruz ki, meslektaşlarımızın ifadesi, düşünce ifade özgürlüğü kapsamına alınarak meslektaşlarımız hakkında beraat kararı verilmiş ve adalet yerini bulmuştur. Düşünce ve ifade özgürlüğü Anayasal haktır, yargılanamaz. Mersin Barosu olarak, kişi hak ve özgürlüklerine yapılan her türlü hukuksuzluğun karşısında olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.