Baro Başkanı Özdemir: Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüyoruz - Mersin Times

Baro Başkanı Özdemir: Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüyoruz
  • Mersin Times
  • Genel
  • Baro Başkanı Özdemir: Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüyoruz

Baro Başkanı Özdemir: Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüyoruz

Mersin Barosu Başkanı Gazi Özdemir, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 84. yıldönümü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajında, Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüdüklerini belirterek, “Mersin Barosu olarak, O’nun ilkeleri ışığında demokrasi, adalet, kişi hak ve özgürlükleri mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

ABONE OL
10 Kasım 2022 01:10
Baro Başkanı Özdemir: Atatürk’ün fikir ve hedefleri doğrultusunda yürüyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Baro Başkanı Özdemir mesajında, 10 Kasım tarihinin yas tutma günü değil, Atatürk’ü anlama, fikirlerini yaşatma, O’nun eserlerini geliştirerek geleceğe taşımamız gerektiğini bir kez daha yinelediğimiz bir gün olduğunu belirterek, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk, olanaksızlığa boyun eğmeyen kişiliği, askeri dehası, demokratik siyaset anlayışı, vizyonu,  üstün öngörüsü ve başarısıyla, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, dünyanın saygısını kazanmış bir önderdir. Cumhuriyet’i kurarak milletimizin istikbalini değiştiren büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün; hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesi dünya devletlerine örnek olmuştur.  Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi; milli egemenliğin, adaletin, kişi hak ve özgürlüklerinin güvencesidir, yaşam kaynağıdır.

“Atatürk’ün hiç sönmeyecek uygarlık meşalesini ilelebet taşımak vazifemizdir”

Büyük Önderimiz Atatürk, “Benim naçiz vücudum bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.” sözüyle Cumhuriyetimize sahip çıkmamızı bize öğütlemiştir. En büyük hedefi Türkiye’yi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak olan Atatürk’ün hiç sönmeyecek uygarlık meşalesini ilelebet taşımak, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti için gösterdiği yolda yürümek en önemli vazifemizdir.

O’nun milletine duyduğu sonsuz güven ve inançla çıktığı zorlu yolda bizler, aynı fikir ve hedefler doğrultusunda yürüyoruz. Mersin Barosu olarak, O’nun ilkeleri ışığında demokrasi, adalet, kişi hak ve özgürlükleri mücadelemizi sürdüreceğiz. Atatürk’ün aziz hatırası önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, aramızdan ayrılışının 84.yılında dünyanın saygı, Türk milletinin varlığıyla onur duyduğu büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz” ifadesini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.