• Mersin Times
  • Atama İle Gelen MHP İl Başkanı Gölgeli, Kongre ile Güven tazeledi

Atama İle Gelen MHP İl Başkanı Gölgeli, Kongre ile Güven tazeledi

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Mersin İl Başkanlığı 12’nci Olağan Kongresi Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli güven tazeleyerek, yeniden İl Başkanlığına seçildi. MHP’den ayrılanlara seslenen Gölgeli “Bir takım oyunlarla Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik operasyon başlatanların bir daha ebediyete kadar MHP çatısı altında yer bulamayacaklar” dedi.

MHP Genel Merkezi tarafından bir süre önce ataması yapılan Mersin İl Başkanlığı, 12’nci Olağan Kongresini Edip Buran Spor Salonu’nda gerçekleştirdi. Kongreye, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Genel Merkez MYK üyeleri Kürşat Türker Ercan ile Tamer Ağaosmanoğlu, Adana İl Başkanı Sertan Duran, Hatay İl Başkanı Lütfi Kaşıkçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna, Tarsus Belediye Başkanı Şevket Can, Taş Medreseli Ülkücüler Genel Başkan’ı Naim Yanık ve Ülkü Ocakları İl Başkanı Gökhan Demir katıldı.

Genel Kurula tek liste ile giren mevcut İl Başkan’ı Zeynel Uğur Gölgeli, 11’i geçersiz 521 oydan 510’nunu alarak güven tazeledi. Kongrede bir konuşma yapan ve sözlerine genel kurulun hayırlı olmasını dileyerek başlayan İl Başkanı Gölgeli, “Kongremizin, ülkemize, milletimize, Mersinimize Milliyetçi-Ülkücü Harekete hayırlara vesile olmasını cenabı Allah’tan niyaz ediyorum. Öncelikle ve özellikle, Partimizin Banisi, Ülkücü-Milliyetçi Hareketin kurucusu, hiçbir zulüm karşısında boyun eğmeyen, izinde ve yolunda yürümekten şeref duyduğumuz Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i, ebediyete intikal eden dava arkadaşlarını, Ruhi Kılıçkıran’dan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu’na kadar bütün ülkücü şehitlerimizi rahmetle, minnetle ve saygıyla anıyor ve aziz hatıraları önünde bu kutlu davayı haykırmanın gururunu yaşıyorum” dedi.

“İkbal için el öpenler 1 Kasım’da hezimete uğramışlardır”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeliye iltifat eden Gölgeli, “Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ileri görüşlülüğü ile uyarılarında ve attığı adımlarda hep haklı çıktı. FETÖ cinayet örgütünün henüz hiç kimse tarafından konuşulmadığı, hatta övgülere mazhar kılındığı günlerde, bilge liderimizin yaptığı uyarılar, tavsiyeler hala hafızalarımızda olduğu gibi tarihe de not olarak düşülmüştür. Liderimiz, ‘önce ülkem ve milletim, sonra partim ve ben’ diyecek kadar devletine ve milletine karasevdalı, sığ siyasetten uzak bir lider olduğunu defalarca ortaya koymuştur. İkbal günlerinde, el öpmek, göze girmek için sıra bekleyenler, parti içerisinde veya dışında makam mevki sahibi olabilmek için kapı aralayanlar ise 1 Kasım seçimlerinden sonra başlattıkları işgal ve değişim hareketinde hezimete uğramışlar”  şeklinde konuştu.

“MHP’nin baraj altında kalacağını iddia edenler, soysuzdur”

MHP’den ayrılanları da ‘hainlikle’ suçlayarak sert dille eleştiren Gölgeli, “Parti parti gezenler, ABD’nin, AB’nin, FETÖ’nün figüranlığına soyunanlar Milliyetçi Hareket Partisine genel  başkan olma hayali kurmuşlardır. MHP’nin, Siyasi Partiler Kanunu ile kurulduğunu, ancak özünde Türk Töresinin hakim olduğunu her ne hikmetse unutmuşlar ya da asla öğrenememişlerdir. ‘Genel Başkan’ değişmezse, partinin ‘baraj altında’ kalacağını ve bu gidişatın ‘Ülkücü Hareketi Bitireceğini’ iddia eden bu soysuzlar; emperyalist güçlere biat etme konusunda adeta yarışmış, üst düzey rol üstlenmişlerdir” dedi.

“MHP’den ayrılanlara, Kapılar sonsuza kadar kapandı”

Bir takım oyunlarla Milliyetçi Hareket Partisi’ne yönelik operasyon başlatanların bir daha ebediyete kadar MHP çatısı altında yer bulamayacaklarını ifade eden Gölgeli, “Ellerinde Ülkücü kanı olanlarla omuz omuza yürüyenlerin, Ulusal Kanal’da boy gösterip Perinçek ağzı ile liderimize dil uzatanlara, her iki cihanda da elimiz yakalarında olacaktır. Bu karakter yoksunları, il ve ilçe teşkilatlarımız hakkında dedikodulara, fitne ve fesada yeniden başlamışlardır. Böylesi hainlerin affı mümkün değildir. Milliyetçi Hareket Partisi’nin çatısı altında bundan sonra hiçbir haine yer yoktur. Partiyi bölme hevesi güdenler, bunun için fırsat kollayanlar emperyalizmin maşalığına gönüllü  soyunanlar, hassas olduğumuz konularda alay edercesine iftira atanlar için bu partinin kapıları sonsuza kadar kapanmıştır” şeklinde konuştu.

“Bir olacağız… Diri olacağız… İri olacağız”

Cumhur Başkanı Recep Tayip Erdoğan’ın mitinglerde dile getirdiği sloganla sözlerine son veren Gölgeli, “Bir olacağız,  Diri olacağız, İri olacağız. Mersin’de el ele vereceğiz, kırgınlıklara son vererek, Yenice den, Kaladran köprüsüne kadar Ülkücü rüzgarı estireceğiz. Uyuşturucu tüccarları, fuhuş şebekeleri, kumarcılar, tetikçiler, tefeciler ve hain odakları hariç partimizin kapılarını her kese sonuna kadar açık tutacağız. Bu çatı cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in emanetidir. Bu emaneti namus bilip koruyacak sonsuza kadar yaşatacağız. Türk-İslam Mührünü, ne pahasına olursa olsun Mersin’e vuracağız. Benimle birlikte bu zor ve çetin yolda yürüyecek olan, menfaat gözetmeksizin, mücadelemize omuz vermek için saflarımıza katılan her bir ülküdaşıma şimdiden teşekkür ediyorum. Dünyevi ikballeri bir yana bırakıp, Türk Milletinin istiklali ve istikbali için gecesini gündüzüne katacak olan her bir ülküdaşımdan Allah şimdiden razı olsun” dedi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.