Esnaf Sabahattin Nar darp edildikten sonra can güvenliğim yok dedi. - Mersin Times

Esnaf Sabahattin Nar darp edildikten sonra can güvenliğim yok dedi.

Esnaf Sabahattin Nar darp edildikten sonra can güvenliğim yok dedi.

Esnaf Sabahattin Nar darp edildikten sonra can güvenliğim yok dedi. Antalya ve Mersin illerinde ticaret ile uğraşan Sabahattin Nar isim esnaf sivil polisler tarafından darp edildiğini can güvenliğinin olmadığını ve devletin bu konuda hâlâ bir cevap vermediğini ve gittikçe bu durumdan dolayı korktuğunu bildirerek artık psikolojik bile buna müsait etmiyor.. mağdurum lütfen yardım edin.

ABONE OL
20 Ağustos 2021 02:52
Esnaf Sabahattin Nar darp edildikten sonra can güvenliğim yok dedi.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Antalya ve Mersin illerinde ticaret ile uğraşan Sabahattin Nar isim esnaf sivil polisler tarafından darp edildiğini can güvenliğinin olmadığını ve devletin bu konuda hâlâ bir cevap vermediğini ve gittikçe bu durumdan dolayı korktuğunu bildirerek artık psikolojik bile buna müsait etmiyor.. mağdurum lütfen yardım edin.

 

Bu Durum Beni ve Ailemi Yıprattı

Nar, Hiçbir terörist gruba veya parti ile alakam olmamasına rağmen sırf işyerimde Kürtçe konuştum ve HDP’li müşterilerime hizmet ettim diye faşist vatandaşlarca Cimer’e şikayet edildim ve TEM polislerinin takibine takıldım beni teröristlere yardım yataklık etmekle suçlayıp ajanlık teklif ettiler her seferinde kabul etmedim diye farklı şekillerde üstüme gelniyordu. Bir gün evimden alınıp ormana götürülüp darp edildim. çok korkuyorum beni alıp kaçıran polislerin eşkallerini ve araç bilgilerini konum ve saatlerini biliyorum. başıma birşey gelmesi durumunda bu bilgileri güvendiğim insanlarla paylaştım ve açık çağrı yapıyorum. dedi.

Tüm önlemleri alıyorum

Devlet bu konuda şuana kadar hiçbir yapmadı benim için ama biliyorum adalet yerini bulacak ama ben önlemlerimi alıyorum.
Polislerin beni darp ettiğine yönelik darp raporunu ve zaten var olan psikolojik durumumun gittikçe ilerlemesinden kaynaklı aldığım rapor ve şiddetli korkularım ve gazetedeki röportajım bir delil niteliği taşımaktadır. Ben suçsuz olduğum halde üstüme geliniyor ve herkes sessiz kalıyor.

 

Devletten yardım bekliyorum

Ben hiçbir insanın ve devletin bölünmez bütünlüğüne zarar verecek birşey yapmadım hiçbir terörist gruba üye değilim hiçbir insana zarar vermedim ama terörist olarak suçlanıp özel polis birimlerince her anlamda üstüme geliniyor.

 

Asılsız dosyalar açılıyor

Antalya’da esnafların komşuların ve HDP’lilerin sevdiği bir insandım ve herkes dükkanıma gelirdi herkes istediği dili konuşabilirdi ama asla faşist bir zihniyeti kabul edemezdim.. Dükkanımda özgürdüm ve faşistler tarafından Cimere şikayet edilerek TEM polislerinin ve huzur antalya kapsamında tüm kolluk kuvvetleri içinbeni tehdit oluşturduğumu düşünerek listeye almışlar. ben bu durumu kabul etmiyorum. Ben sadece işini yapan bir vatandaşım ve Kürtlüğümüde asla satmam dilimden vazgeçmem ve faşist hiçbir zihniyeti kabul etmem bu duruşumu bilen insanlar ve polisler hakkımda asılsız sürekli dosyalar açıp işyerimi kapattırmaya yönelik hamleler yapıyor.

Devletten bu konuda çözüm bulmalarını bekliyorum can güvenliğim yoktur, çocuklarımın geleceği için endişeliyim

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.