Ali Bozan’dan iş bırakan Hal işçilerine dayanışma ziyareti - Mersin Times

Ali Bozan’dan iş bırakan Hal işçilerine dayanışma ziyareti

Ali Bozan’dan iş bırakan Hal işçilerine dayanışma ziyareti

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili Ali Bozan, Mersin Hali'nde ücretlerinin iyileştirilmesi için iş bırakan işçileri ziyaret etti, taleplerin karşılanması için 'birlikte mücadele' mesajı verdi.

ABONE OL
6 Temmuz 2023 18:25
Ali Bozan’dan iş bırakan Hal işçilerine dayanışma ziyareti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Hali’nde meyve, sebze ambalajı ve yüklemesinde çalışan işçiler, ücretlerinin iyileştirilmesi talebiyle dün işbıraktı. Güvencesiz ve sigortasız bir şekilde çalışan işçiler, çalışma koşullarının iyileştirilmesini ve 450 TL olan yevmiyelerine zam yapılmasını istiyor.

“Birlikte mücadele edeceğiz”

Yeşil Sol Parti Milletvekili Ali Bozan, sabahın erken saatlerinde taleplerinin karşılanmasını isteyen işçileri ziyaret etti. İşçilere yasal haklarına dair bilgi veren Bozan, yevmiye artırımı ve güvenceli iş koşullarının oluşturulmasının oldukça yerinde talepler olduğunu belirtti. İş durdurmak ve grev kararının da işçilerin yasal hakkı olduğunu vurgulayan Milletvekili Bozan, “Taleplerinizin karşılanması için birlikte mücadele edeceğiz” mesajını verdi.

İşçilerin haklı mücadelesini savunduğunu belirten Milletvekili Bozan, “Ülkenin ekonomik koşulları o kadar kötü ki arada asgari ücrete zam yapmak zorunda kalıyorlar. Belki iki ay sonra asgari ücrete zam yapılmadan işçilerin aldığı yevmiye enflasyon ve dolar kuru karşısında daha da eriyip gidecek. Bu sebeple aslında istediğiniz ücret bile yeterli değil” diyerek işçilerin talepleri için gerekli girişimlerde bulunacağını söyledi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.