Ali Bozan: Ulaştırma Bakanına; Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak? - Mersin Times

Ali Bozan: Ulaştırma Bakanına; Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak?
  • Mersin Times
  • Genel
  • Ali Bozan: Ulaştırma Bakanına; Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak?

Ali Bozan: Ulaştırma Bakanına; Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak?

DEM Parti Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na 13 yıldır açılışı bir türlü gerçekleştirilemeyen Uluslararası Çukurova Bölgesel Havaalanını sordu. Bozan “Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak?” ifadeleri ile cevap istedi

ABONE OL
2 Mayıs 2024 15:21
Ali Bozan: Ulaştırma Bakanına; Mersinlilerin beklediği havaalanı ne zaman açılacak?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin Milletvekili Av. Ali Bozan, 13 yıldır 8 Bakan değiştiren ve 3 temel atma töreniyle kentte yılan hikayesine dönen Uluslararası Çukurova Bölgesel Havaalanı Projesi’ni Meclis gündemine taşıdı. Ulaştırma Bakanı tarafından son olarak Ocak 2024 tarihinde açılışının gerçekleştirileceği belirtilen havaalanına ilişkin Milletvekili Bozan, Bakan Abdulkadir Uraloğlu’na yanıtlaması üzerine havaalanının ne zaman açılacağına dair soru sordu.

Mersin başta olmak üzere çevre kentlere büyük değer katacak olan havaalanının bir an evvel hizmete girmesi gerektiğini belirten Milletvekili Bozan, Bakan Abdulkadir Uraloğlu’na yanıtlaması üzerine şu soruları sordu:

“1-) Uluslararası Çukurova Bölgesel Havaalanı projesi ne aşamadadır?

2-) Havaalanının açılışına dair net bir tarih var mıdır? Varsa ne zaman açılması planlanmaktadır?

3-) Mersin ve bölge illeri açısından oldukça önemli bir değer taşıyan havaalanının 13 yıl gibi uzun sürede tamamlanmamasındaki sorunlar nelerdir?” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.