Akdeniz’de ömrünü tamamlayan yollar sıcak asfalt ile kaplanıyor - Mersin Times

Akdeniz’de ömrünü tamamlayan yollar sıcak asfalt ile kaplanıyor
  • Mersin Times
  • Çevre
  • Akdeniz’de ömrünü tamamlayan yollar sıcak asfalt ile kaplanıyor

Akdeniz’de ömrünü tamamlayan yollar sıcak asfalt ile kaplanıyor

Akdeniz Belediyesi, bir yandan kırsal mahallelerin tarım yollarında soğuk asfalt kaplama çalışmasını sürdürürken, sıcak asfalt ihtiyacı duyan sokakları da yenilemeye devam ediyor. Çalışmalarını aralıksız sürdüren Fen İşleri Müdürlüğü, Köselerli Mahallesi Fatih Sokak'ta ömrünü tamamlayan eski asfaltı sökerek yeni asfalt serimi için hazırlık yaptı.

ABONE OL
28 Kasım 2023 14:15
Akdeniz’de ömrünü tamamlayan yollar sıcak asfalt ile kaplanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarımsal üretimin yoğun olduğu kırsal mahallelerin bahçe yollarını soğuk asfaltla kaplayıp üreticilerin ulaşım ve nakliyede yaşadığı sıkıntıları ortadan kaldıran Akdeniz Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, ihtiyaç duyulan mahallelerin sokaklarında da sıcak asfalt kaplama hizmetine hız verdi. Bu kapsamda Köselerli Mahallesi Fatih Sokak’ta çalışmalarını sürdüren fen işleri ekipleri, ilk olarak bölgedeki kaldırımları yeniledi.

Ekipler, önümüzdeki günlerde de mahallenin sokaklarında bulunan ve zaman içinde ömrünü tamamlayan, deforme olan eski asfaltı sökerek yeni asfalt serimi yapmak için çalışmalarına başladı. Alt yapı çalışmalarının bitmesinin ardından ekipler tarafından mahalleye sıcak asfalt serimi gerçekleştirilecek. 

“Akdeniz’de asfaltlanmadık sokak kalmayacak” 

Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin hazırladığı plan ve program dahilinde, merkez – kırsal bölge demeden asfalt, yol ve kaldırım ihtiyacı olan bütün mahallelerle ilgili hizmet ve çalışmalara hızla devam ettiğinin altını çizen Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; “Akdeniz sakini vatandaşlarımız hiç merak etmesin… Mevsim koşullarının uygun gitmesiyle birlikte sahada görevli fen işleri ekiplerimiz, ihtiyaç duyan her mahallemizde sıcak asfalt serimi ve kaldırım yenileme hizmetlerine aralıksız bir şekilde devam edecek, Akdeniz’de asfalt, yol veya kaldırım eksiği olan tek mahallemiz kalmayacak. İlçemizde yaşamı güzelleştirmeye, hayatı kolaylaştırmaya ve Akdeniz’i değiştirmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.