Akdeniz, Mustafa Türk’e gönül kapılarını açtı - Mersin Times

Akdeniz, Mustafa Türk’e gönül kapılarını açtı

Akdeniz, Mustafa Türk’e gönül kapılarını açtı

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Mustafa Türk, Akdeniz ilçesi Çilek ve Şevket Sümer mahallelerinde yaptığı esnaf ve ev ziyaretlerinde halklarla bir araya geldi. Yoğun ilgi ile karşılanan Türk, "15 Mayıs halkların zafer bayramı olacak. Zaferi birlikte taçlandıracağız" dedi.

ABONE OL
24 Nisan 2023 21:18
Akdeniz, Mustafa Türk’e gönül kapılarını açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yeşiller ve Sol Gelecek Partisi (Yeşil Sol Parti) Mersin Milletvekili adayı Mustafa Türk, Akdeniz ilçesi Çilek ve Şevket Sümer mahallelerinde esnaf ve ev ziyaretlerinde bulundu. Gittiği her yerde halkların yoğun ilgisiyle karşılaşan Türk, halklara sandık güvenliği konusunda çağrı yaptı. Seçime çok az bir süre kaldığını da sohbetlerinde dile getiren Türk, tüm halkları bu süreçte gönüllü bir şekilde çalışmalara davet etti.

“Halk ekmeğe muhtaç, esnaf iflasın eşiğinde”

Yeşil Sol Parti Mersin Milletvekili adayı Mustafa Türk, halklarla buluşmasında ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekti. Türk, artan yoksulluktan kaynaklı halkın asgari ihtiyaçlarını dahi sağlamakta zorlandığını, küçük esnafın ekonomik darboğaz ve artan vergi, fatura ve girdi fiyatları yüzünden iflasın eşiğine geldiğini söyledi. “Halk gıdaya muhtaç, esnaf iflasın eşiğinde” diyen Türk, “15 Mayıs’ta, Yeşil Sol Parti nezdinde halkların zaferiyle birlikte; halka yoksulluğu layık gören, kendi dar zümresini zenginleştiren AKP’nin iflas eden ekonomisinin hesabını soracağız. Yoksul halka ve iflas eşiğinde olan esnafa hak ettiği ekonomik refahı ve insani yaşama koşullarını sağlamak için elimizden geleni yapacağız” dedi.

“15 Mayıs’ta halklarla karanlığı yıkıp gerçek bir bayram yaşayacağız”

Esnaf ziyaretlerinin yanı sıra Türk, ev ziyareti de yaptı. Birçok yurttaş, Yeşil Sol Partili Türk’ü büyük bir sevgi ve misafirperverlikle evlerine davet etti. İktidar milletvekili adaylarının sokağa, pazara çıkamazken, yurttaşların evlerinin kapısını Yeşil Sol Parti’ye sonuna kadar açtığını ve destek olduğunu söyleyen Türk, bu memnuniyetin kendilerinde büyük bir motivasyon yarattığını dile getirdi. Türk, “Her yerde olduğu gibi Mersin’de de halk bizleri bağrına basıyor, çalışmalarımıza gönüllü olarak destek oluyorlar. Bu durum bizdeki umudu her geçen gün daha da büyütüyor.

Halkımız bizlere her zaman destek oluyor. Ama halkımızdan ricamız; 15 Mayıs’a kadar, bizim birer temsilcimiz ve gönüldaşımız olarak kapı kapı dolaşın ve Yeşil Sol Parti için destek isteyin. Bu umut ve mücadeleyle birlikte, 15 Mayıs’ta halklarla karanlığı yıkıp gerçek bir bayram yaşayacağız. 15 Mayıs, halkların zafer bayramı olacak. Zaferi birlikte taçlandıracağız” diye konuştu.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.