Akdeniz Belediyesinden çocuklara sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi
  • Mersin Times
  • Çevre
  • Akdeniz Belediyesinden çocuklara sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi

Akdeniz Belediyesinden çocuklara sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi

Akdeniz Belediyesi, ülke genelinde başlatılan ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında çocuklara geri dönüşümün önemi, sıfır atık yönetimi, atıkların kaynağında ayrıştırılması ve temiz çevre konularında bilinçlendirme eğitimleri verdi.

ABONE OL
10 Ocak 2022 14:53
Akdeniz Belediyesinden çocuklara sıfır atık ve geri dönüşüm eğitimi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin’in merkez ilçe Akdeniz Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kaynakların verimli kullanılıp israfın önlenmesi ve atık oluşumunun minimum seviyeye indirilmesi amacıyla ülke genelinde başlatılan Sıfır Atık Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Akdeniz Belediyesi, Sıfır Atık Eğitim Projesi kapsamında hazırlanan ve çocuklara sürdürülebilir yaşam becerilerini benimsetmeyi amaçlayan etkinlikler dizisini sürdürüyor. Bu amaçla Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından, ilçe sınırları içerisinde bulunan okullarda okuyan küçük öğrencilere, geri dönüşümün önemi, sıfır atık yönetimi, atıkların kaynağında ayrıştırılması ve temiz çevre konularında bilinçlendirme eğitimleri verildi.

Akdenizli öğrenciler ayrıca, belediyenin geri dönüşüm, her türlü ambalaj ve atık yönetimi konularında anlaşma yaptığı bir geri dönüşüm firmasına da teknik geziye götürülerek, burada yine uzmanlar tarafından geri dönüşüm çalışmaları, atık yönetimi, temiz ve sağlıklı çevrenin sağlanıp sürdürülmesi konularında bilinçlendirildi.

Tarsuslu bisikletçilerden Kazanlı sahilinde temizlik

Öte yandan, Tarsus Bisiklet Topluluğunun (TABİT) sosyal farkındalık projesi kapsamında, nesli tükenme riskiyle karşı karşıya olduğu için tüm dünyada koruma altına alınan caretta caretta deniz kaplumbağalarının yuva yapıp yumurta bıraktığı Kazanlı sahilinde gerçekleştirdiği temizlik çalışmasıyla toplanan poşetler dolusu çöp ve atıklar da ekipler tarafından çöp kamyonlarına yüklenip sahilden çıkarıldı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.