Akdeniz Belediyesi’nde deprem ve yangın tatbikatı - Mersin Times

Akdeniz Belediyesi’nde deprem ve yangın tatbikatı

Akdeniz Belediyesi’nde deprem ve yangın tatbikatı

Akdeniz Belediyesi tarafından belediye personelinin katılımıyla, aynı gün önce deprem ardından da yangın tatbikatı gerçekleştirildi.

ABONE OL
23 Ekim 2023 14:34
Akdeniz Belediyesi’nde deprem ve yangın tatbikatı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı tarafından gerçekleştirilen iki ayrı tatbikatla belediye personeli, olası deprem ve yangın felaketine karşı ne yapması gerektiğini görme imkânı bulurken, deprem ve yangın halinde acil ve öncelikli yapılması gerekenler tahliye tatbikatı ile canlandırıldı. Gün içinde belediye binasında personelin katılımıyla ilk olarak depreme karşı “Çök-Kapan-Tutun” tatbikatı gerçekleştirilirken, sonrasında belediye bahçesinde yangın tatbikatı düzenlendi.

Olası tehlikelere karşı tatbikat ve eğitimler devam edecek

Gerçeğini aratmayan tatbikatlarda Akdeniz Belediyesi personeline hem deprem anında yapılması gerekenler hem de yangın çıkması durumunda neler yapmaları gerektiği tatbiki olarak gösterildi. Yangın tatbikatı kapsamında boş alanda yakılan ateş, ilk önce sivil savunma ekiplerince, sonrasında da belediye personeli tarafından söndürüldü.

Tatbikat sırasında personele, büyük ve küçük çaplı yangınlarda nasıl davranması ve ne yapılması gerektiği anlatıldı. Ayrıca yangın çeşitleri, söndürme teknikleri ve söndürücü kimyasallar hakkında da bilgi sahibi olan personel uygulama yaptı. Belediye personeli yangın tatbikatını da başarıyla tamamladı. Akdeniz Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı birimi; deprem, yangın ve benzeri afet ve felaketlere karşı personeli eğitmeye, tatbikatlar ve uygulamalı eğitimler vermeye devam edecek.  (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.