Akdeniz Belediyesi, yaşanabilir kent ve çevre için çalışıyor

Akdeniz Belediyesi, yaşanabilir kent ve çevre için çalışıyor

Akdeniz Belediyesi, vatandaşlara temiz, sağlıklı yaşam ve nezih bir kent sunabilmek amacıyla personel ve araç gereç bakımından güçlendirdiği saha ekipleri sayesinde 65 mahallede 7/24 esasına göre temizlik hizmeti sunuyor.

ABONE OL
8 Ocak 2024 12:53
Akdeniz Belediyesi, yaşanabilir kent ve çevre için çalışıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, bir yandan ilçeye bağlı 65 mahallede tonlarca çöp, moloz, inşaat, mobilya ve bitki atıklarını toplayıp ilçeden çıkarırken, ilçe genelinde kurulan semt pazarlarını da düzenli şekilde temizleyip yıkıyor, yüzlerce sokağa konulan binlerce çöp konteynırını ilaçlı ve tazyikli su ile yıkayıp koku ve sinek oluşumunun önüne geçiyor.

Semt pazarlarında kalan atıklar toplanıp tazyikli su ile yıkanıyor

Çok Amaçlı Çöp Toplama Aracı (ÇAÇA) yardımıyla da ilçenin yoğun yerlerine konulan 3 tonluk çöp konteynerlerini boşaltan ekipler, Çöp Taksi yardımıyla da yine insan ve araç hareketliliğinin yoğun olduğu bölgelerde mobilya, dal ve moloz gibi atıkları toplayıp kent merkezinden çıkarıyor. Mini süpürge aracı ile Şevket Sümer Mahallesi 142. Cadde üzerinde bulunan sabit semt pazar yerinin temizliğini yapan ekipler, Barış ve Kiremithane Mahallesi’nde bulunan çöp konteynırlarını yıkadı. Ekipler ayrıca, Hal, Güneş, Karaduvar, Kiremithane, Mahmudiye, Nusratiye ve Yeni Mahalle’de kurulan pazaryerlerini de önce süpürüp temizledi, ardından da suladı.

Vatandaşların uğrak mekânları yıkanıp temizleniyor

Merkez mahallelerde temizlik işlemini aralıksız sürdüren ekipler, Siteler Mahallesi’nde hurdacıların attığı köpük ve çöpleri toplayıp kamyonlara yükledi, ayrıca Toros Devlet Hastanesi acil girişini ve avlusunu, Yoğurt Pazarı, Balık Pazarı ve etrafını süpürüp yıkadı. Çilek, Özgürlük, Karaduvar ve Çay mahallelerinde vatandaşların sokaklara bıraktığı tonlarca molozu da toplayıp şikayetleri gideren çevre koruma ekipleri, Şevket Sümer Mahallesi’nde düğün sonrası oluşan çöp ve atıkları da kamyonlara yükleyip sokakları temizledi.

Öte yandan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü mobil temizlik ekibi de Bekirde, Hebilli, Dikilitaş, Civanyaylağı ve Esenli mahallelerinin park, meydan ve sokaklarında temizlik çalışmasını tamamladı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.