Akdeniz Belediyesi kendi asfaltını üretmeye başladı - Mersin Times

Akdeniz Belediyesi kendi asfaltını üretmeye başladı

Akdeniz Belediyesi kendi asfaltını üretmeye başladı

Akdeniz Belediyesinin girişimleriyle ilçeye kazandırılan ve saatte 160 ton üretim kapasitesi olan asfalt plenti tesisi üretime başladı. Akdeniz Belediyesi bütçesinden 1 kuruş harcamadan milyonlarca liralık bir tesise sahip olduklarını belirten Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, “Artık Akdeniz kendi sıcak asfaltını, kendi soğuk asfaltını üreten belediye kategorisine yükselmiştir” dedi.

ABONE OL
18 Aralık 2023 14:40
Akdeniz Belediyesi kendi asfaltını üretmeye başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sadece Akdeniz ilçesinin değil tüm Mersin’in asfalt ihtiyacını karşılama kapasitesine sahip, Kürkçü Mahallesine kurulan asfalt plenti tesisi, Gaziantep’in Şahinbey Belediyesi tarafından Akdeniz Belediyesi’ne hibe edildi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından alınan hibeyle kurulan son teknoloji soğuk asfalt tesisi, Mersin’in son dönemdeki en önemli kazanımlarından biri oldu.

“Belediye bütçesinden 1 lira bile çıkmadı”

Akdeniz Belediye Başkanı Muhammet Mustafa Gültak, asfalt plenti ile Sathi Kaplama (soğuk asfalt) Emisyon Tesisini gezerek, personellerden bilgi aldı. Kürkçü Mahallesinde, daha önce de asfalt plenti olarak kullanılan araziler olduğunu belirten Gültak, “Burası Karayolları Bölge Müdürlüğüne ait. Karayolları Bölge Müdürüyle yaptığımız tahsis anlaşması sonucunda bu arazinin kullanım haklarını biz üzerimize aldık. Daha sonra baktık ki, asfalta çok para gidiyor ve sıkıntılar yaşıyoruz, birçok girişimde bulunduk. Bu girişimlerimizde, kardeş şehir olduğumuz Şahinbey Belediyesi ve Başkan Mehmet Tahmazoğulları ile görüşmelerimiz sonucunda saatte 160 ton asfalt dökebilen bu tesisi 1 lira ödemeden Şahinbey Belediyesinden alarak buraya ikmalini yaptırdık” dedi.

“Akdeniz’e de bu yakışırdı”

Tesisin 30 yıl botunca Akdeniz’e ve Mersin’e hizmet edeceğine dikkat çeken Başkan Gültak, “Artık plentimiz çalıştığına göre, sıcak ve soğuk asfaltta rekabet edebileceğiz. Asfalt hizmetini daha uygun fiyatlara gerçekleştireceğiz. Burada da kamu yararına bir tesis açmış olduk. Akdeniz’e bu yakışırdı. Akdeniz kendi sıcak asfaltını, kendi soğuk asfaltını üreten belediye kategorisine yükselmiştir. Hayırlı uğurlu olsun” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.