Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çocuklar için 5 farklı dalda kurs merkezi açtı - Mersin Times

Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çocuklar için 5 farklı dalda kurs merkezi açtı
  • Mersin Times
  • Spor
  • Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çocuklar için 5 farklı dalda kurs merkezi açtı

Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çocuklar için 5 farklı dalda kurs merkezi açtı

Akdeniz Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’ne bağlı Belediye Spor Kulübü’nün düzenlediği ücretsiz yaz okulları kurs kayıtları devam ediyor. Bu yıl futbol, basketbol, tenis, jimnastik ve yüzme olmak üzere 5 farklı spor dalında verilen yaz okulu kursları yoğun ilgi görüyor.

ABONE OL
24 Haziran 2023 22:07
Akdeniz Belediye Spor Kulübü, çocuklar için 5 farklı dalda kurs merkezi açtı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Belediyesi’nin bu yıl 7-12 yaş aralığındaki çocuklar için 5 farklı spor dalında düzenlediği ücretsiz yaz spor okulları geleceğin sporcularını bekliyor. 12 Haziran’da başlayan başvurularda futboldaki kontenjan doldu. Basketbol, tenis, jimnastik ve yüzme kurslarına kayıtlar ise devam ediyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ali Uçar, çocuklarını kurslara göndermek isteyen ebeveynlerin acele etmesi gerektiğini, çünkü bazı kontenjanların dolmak üzere olduğunu ifade etti.

“Spor kurslarımıza aileler ve çocuklarımızdan büyük ilgi var”

Uçar; “Belediyemizin 3 yıldan beri yaz ve kış dönemlerinde sürekli hale getirdiği, birçok branşta kendi antrenörlerimiz tarafından eğitim verilen yaz okulumuzda bu sene 5 farklı spor dalında hizmet veriyoruz. Basketbol, futbol, tenis, jimnastik ve yüzme alanlarındaki kurslarımız açıldı. Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Gültak döneminde faaliyete başlayan yaz spor okullarımız; halkımız tarafından büyük beğeni topluyor. Yaz döneminde çocuklarımızın etkin, verimli vakit geçirebilmeleri için, spora ve sporcu kimliğine bürünebilmeleri, erdemli ve ahlaklı bireyler olarak yetişmeleri için kurslarımız başladı” dedi.

“Kontenjanlar dolmadan başvuru yapılmalı”

Bu yıl 12 Haziran 2023 tarihi itibariyle 2022-2023 sezonu yaz kurslarının başvurularını almaya başladıklarını kaydeden Uçar; “Kurslar için belirli kontenjanlarımız var. Çocuklarını yaz okulunda verdiğimiz spor kurslarına göndermek isteyen velilerimizin hızlıca bize ulaşmaları gerekiyor.

Zira kısa bir süre önce başlayan başvuru süresine rağmen, beğeni ve halkımızın takdirinden dolayı kontenjanlarımız dolmaya başladı. Örneğin futbolda kontenjanımız tamamlandı. Yüzme, basketbol, kort tenisi ve jimnastik alanında da ailelerimizden, çocuklarını yaz okulumuza göndermelerini istiyoruz” diye konuştu.

Bu yıl yaz okulundaki branş sayısı arttırıldı

Sözlerini; “Çocuklarımız, belediyemiz antrenörleri işliğinde 2 ay boyunca muhteşem tesislerimizde, aile sıcaklığı ortamında çok verimli bir kurs dönemi yaşıyorlar” şeklinde sürdüren Ali Uçar, şöyle konuştu; “Geçen yılki yaz okullarımızı da büyük rakamlara ulaşarak tamamlamıştık. Geçen sene; futbol, basketbol ve tenis alanlarında 800’ü aşkın; yüzme alanında da bin 500’ü aşkın çocuğumuza kurs verdik. Önümüzdeki senelerde de kurs vermeye devam edeceğiz. bu yıl branşlarda çeşitliliği de arttırdık.

Geçen yıl jimnastik ve muay thai kurslarımız yoktu. Ama hakikaten hem çocuklarımıza hem de ilçemizin spordaki geleceğine katkı sunmak için imkanlarımızı zorlayıp, bu alanlarda da yaz okullarımızı aktif hale getirdik. Çocuklarımız, yaz okullarına gelerek hem tatili en verimli şekilde geçiriyor, hem de yetenekli oldukları spor dallarında kendilerini geliştirebiliyor. Çocuklarını, yaz okulumuza göndermeleri noktasında Akdenizli ailelere bir kez daha çağrıda bulunuyorum.”

Akdeniz Belediye Spor Kulübü’nün organize ettiği ücretsiz yaz spor okullarına 7-12 yaş aralığındaki çocuklarını göndermek isteyen aileler, (05527690805) numaralı telefon üzerinden de bilgi alabilir. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.