Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a “Yılın hizmet projesi ödülü” - Mersin Times

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a “Yılın hizmet projesi ödülü”
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a “Yılın hizmet projesi ödülü”

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a “Yılın hizmet projesi ödülü”

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, kentsel dönüşüm projelerini Akdeniz ilçesinde ilk kez hayata geçirmesi nedeniyle, Zirvedekiler Başarı Ödülleri Töreni’nde; “Yılın Hizmet Projesi” dalında ödül almaya hak kazandı.

ABONE OL
14 Aralık 2023 13:13
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak’a “Yılın hizmet projesi ödülü”
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kent protokolünü buluşturan, siyaset, sanat, eğitim, spor ve iş dünyasından isimleri bir araya getiren 7’inci Zirvedekiler Başarı ödülleri Töreni’nde, “Yılın Hizmet Projesi” dalında verile ödülü Mersin Valisi Ali Hamza Pehlivan’ın elinden alan Başkan Gültak, depremin değil çarpık ve plansız yapılaşmanın öldürdüğünü söyledi. On binlerce insanın yaşamını yitirmesine, binlerce insanın da yaralanmasına yol açan 6 Şubat 2023 ve 17 Ağustos 1999 Gölcük depremlerini hatırlatan Başkan Mustafa Gültak, kentsel dönüşüm projelerinin tüm Türkiye genelinde bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“Mersin’in düzelmesi için çözüm belli”

Kentsel dönüşümün önemine değinerek, “Depremleri engelleyemeyiz ama şehirlerimizi planlarken dikkatli olursak ve kentsel dönüşüm projelerine önem verirsek depremden en az zararı görürüz” diyen Başkan Gültak; “Nitekim 6 Şubat depremlerinde TOKİ’nin yaptığı konutların hiçbirinin yıkılmadığını gördük. Dolayısıyla çözüm belli… Biz de Akdeniz’de göreve geldiğimiz günden beri bölgemizde (Çay Mahallesi) 500 yeni konutu bitirdik, (Barış Mahallesi’nde) 500 konut da bitmek üzere. Hayırlı uğurlu olsun diyorum. Mersin’in düzelmesi için kentsel dönüşüm şart. Mersin’in değişimi ve dönüşümü için verdiğimiz mücadelede verdiği desteklerden dolayı Dünya Lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının ardından Başkan Gültak, törende ödül almaya hak kazanan bazı isimlere de ödüllerini takdim etti. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.