Akdeniz Belediye Başkanı Gültak: Büyük Zaferimizin 101’inci yaşı milletimize kutlu olsun - Mersin Times

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak: Büyük Zaferimizin 101’inci yaşı milletimize kutlu olsun
  • Mersin Times
  • Genel
  • Akdeniz Belediye Başkanı Gültak: Büyük Zaferimizin 101’inci yaşı milletimize kutlu olsun

Akdeniz Belediye Başkanı Gültak: Büyük Zaferimizin 101’inci yaşı milletimize kutlu olsun

Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 101’inci yılı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Başkan Mustafa Gültak; “Yüzyıllardır daima muzaffer olmuş bir milletin en büyük zaferinin 101’inci yaşı hepimize kutlu olsun” dedi.

ABONE OL
30 Ağustos 2023 01:42
Akdeniz Belediye Başkanı Gültak: Büyük Zaferimizin 101’inci yaşı milletimize kutlu olsun
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, Türk Milleti’nin işgal ordularına karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı zafere taşıyan ve Büyük Taarruzun 101’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında; “Gazi Mustafa Kemal’in, Samsun’dan başlattığı özgürlük ve bağımsızlık mücadelesi vatanın tamamına yayılıp ‘Büyük Zafer’ ile taçlanmıştır. 30 Ağustos 1922 tarihi; esarete karşı asla yılmadan, büyük bir azim ve kararlılıkla mücadele eden aziz milletimizin, tam da her şeyin bittiği sanıldığı anda, özgürlüğe olan inanç ve ruhuyla yazıp bütün insanlığa hediye ettiği büyük bir destandır” dedi.

“Milletimiz, bağımsızlık mücadelesi veren uluslara ışık olmuştur”

Mesajında; 30 Ağustos 1922’nin; Türk Milleti’nin adeta yeniden dirilişinin tarihi olduğunu vurgulayan Başkan Gültak, şu ifadeleri kaydetti; “Bu büyük zafer, ülkemizi parçalayıp milletimizi esaret altına almak isteyenlere karşı, tam da her şeyin bittiği sanılan bir dönemde milletimizin sarsılmaz kararlılığı, vatanseverliği ve kahramanlığıyla kazanılmış şanlı bir zaferdir. Türk Milleti, onurlu direnişiyle, özgürlüğünden asla taviz vermeyeceğini; vatan sevgisinin, sayısal üstünlükten daha güçlü olduğunu kanıtlamış, bağımsızlık mücadelesi veren uluslara da ışık olup yol göstermiştir.”

“Milletimiz, ülkemizin birliğine yönelik saldırılara karşı daima hazırdır”

Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ sözünü de hatırlatan Başkan Gültak, “Aziz, cefakâr ve fedakâr milletimiz; tarihi boyunca vatan toprağından, bağımsızlığı ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş, bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına doğru ilerlerken; bilinmelidir ki ülkemizin birliği ve bütünlüğüne yönelik her türlü tehdit ve saldırıya karşı milletimiz, geçmişten aldığı kudret ve ilhamla hür yaşama azim ve kararlılığını ilelebet sürdürecektir. Kurtuluş Savaşımızı, tarihte eşi görülmemiş zaferle taçlandıran, vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu 30 Ağustos Zaferi’nin 101’inci yıldönümünü birlik ruhu içerisinde, gurur ve coşkuyla kutlayacağız. Bu duygularla, Büyük Zaferimizin 101’inci yaşını tebrik ediyor, bu üstün zaferi bizlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları başta olmak üzere, vatan için, bayrak için, özgürlük ve bağımsızlık için toprağa düşen aziz şehitlerimizi, istiklal kahramanlarımızı saygıyla anıyorum.” (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.