AK Parti Teşkilat Başkanı Parıltı, Yerel Seçimler sürecine dair başvuru sürecini açıkladı - Mersin Times

AK Parti Teşkilat Başkanı Parıltı, Yerel Seçimler sürecine dair başvuru sürecini açıkladı
  • Mersin Times
  • Siyaset
  • AK Parti Teşkilat Başkanı Parıltı, Yerel Seçimler sürecine dair başvuru sürecini açıkladı

AK Parti Teşkilat Başkanı Parıltı, Yerel Seçimler sürecine dair başvuru sürecini açıkladı

AK Parti Mersin İl Teşkilat Başkanı Lütfi Parıltı, yerel yönetimler seçiminde aday adaylığı sürecine ilişkin merak edilen soruları yanıtladı. Parıltı, “Buna göre: Belediye Başkan aday adaylıkları için başvurular 9 Kasım 2023'te başlayıp, 17 Kasım 2023'te sona erecektir. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adaylıkları için başvuru süreci ise 9 Kasım 2023'te başlayıp, 3 Aralık 2023'te tamamlanacaktır” dedi.

ABONE OL
11 Kasım 2023 16:37
AK Parti Teşkilat Başkanı Parıltı, Yerel Seçimler sürecine dair başvuru sürecini açıkladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Ak Parti Mersin Teşkilat Başkanı Lütfi Parıltı, yerel seçimlere dair bir dizi açıklamalarda bulundu. Parıltı, AK Partinin seçimlerde izleyeceği yol haritasına dair bilgi verdi. Partinin belediye başkanlıkları, belediye ve il genel meclisi üyelikleri için aday adaylığı sürecine dair usul ve esasları açıklayan Parıltı, adaylık için ücretlerin AFAD’a yatırılacağını söyledi.

Başvuru Takvimi

Teşkilat Başkanı Parıltı, merak edilen tüm soruları yanıtlayarak şunları söyledi:” Yerel seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte aday adaylarımızın merakla beklediği usul ve esaslar AK Parti Genel Merkezimizce belirlendi. Buna göre: Belediye Başkan aday adaylıkları için başvurular 9 Kasım 2023’te başlayıp, 17 Kasım 2023’te sona erecektir. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri aday adaylıkları için başvuru süreci ise 9 Kasım 2023’te başlayıp, 3 Aralık 2023’te tamamlanacaktır.

Nereye Başvurulacak?

Belediye Başkan Aday adaylıkları için başvurular, Büyükşehir ve İl Belediye Başkan aday adayları tarafından Genel Merkeze ya da İl Başkanlıklarına, İlçe ve Belde Başkan aday adayları tarafından ise İl Başkanlıklarına yapılacak. İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyelikleri için aday adayları başvurularını İlçe Başkanlıklarına bizzat yapacaklar.

Başvuru Süreci Nasıl İşleyecek?

Adaylık için ön başvurular, resmi web adresinde yer alan ilgili seçim türüne ait formların elektronik ortamda doldurulup sisteme yüklenmesiyle yapılacak. Başvurunun tamamlanması için aday adayları, ilgili teşkilat birimine giderek doldurduğu formun çıktısını imzalamaları gerekecek.

Bağış Yapılacak Yer

Başvuru için belirlenen bağışlar, Gazze’deki kardeşlerimizin ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla AFAD aracılığıyla iletilmek üzere kullanılacaktır.

İstifası Gerekenler

Adaylık için istifa etmesi gereken kamu görevlileri ve siyasi parti yöneticilerinin, görevlerinden ayrılma isteklerini en geç 1 Aralık 2023 Cuma günü saat 17.00’ye kadar bildirmeleri zorunludur.” dedi.

AK Parti Mersin İl Teşkilat Başkanı İş İnsanı Lütfi Parıltı son olarak, sürecin adil ve şeffaf bir şekilde yönetileceğinden kimsenin kuşku duymaması gerektiğini ifade ederek, aday adaylarına başarılar diledi. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.