• Mersin Times
  • Ak Parti Mersin Milletvekillerinden ortak açıklamalar

Ak Parti Mersin Milletvekillerinden ortak açıklamalar

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Mersin Milletvekilleri ortak bir basın toplantısıyla kameralara karşı Mersin’e yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ak Parti Mersin Milletvekilleri Yılmaz Tezcan, Ali Cumhur Taşkın ve Hacı Özkan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ortak basın toplantısı düzenleyerek Mersin’e yapılan yatırımlarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Ortak basın toplantısında ilk olarak konuşan AK Parti Mersin Milletvekili Yılmaz Tezcan, “Gerçekleştirilen yatırımlara rağmen Türkiye’yi, Mersin’i çok kötü durumda gösterenlerin yaptığı, vatandaşlarımızın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değil” dedi.

Mersin’in yatırım almadığı yönünde yapılan açıklamaların gerçeği yansıtmadığını belirten Tezcan, kentin AK Parti hükümetleri zamanında eğitimden sağlığa, ulaşımdan tarıma, adaletten sanayiye 24 milyar liradan fazla yatırım aldığını söyledi.

“BİZLER RAKAMLARLA KONUŞUYORUZ”

Türkiye’nin, koalisyon hükümetleri dönemi ile kıyaslanamayacak derecede iyi bir noktaya ulaştığını ifade eden Tezcan, şunları söyledi:”Eski Türkiye döneminde vatandaşlar özellikle sağlık alanında hak ettiği hizmeti alamazken şuan sağlık hizmetleri inanılmaz derecede iyi durumda. Gerçekleştirilen yatırımlara rağmen Türkiye’yi çok kötü durumda gösterenlerin yaptığı, vatandaşlarımızın aklıyla dalga geçmekten başka bir şey değil. Bu yapılan açıklamalar vicdana da sığmaz, insaniyete de sığmaz, sağduyuya da sığmaz. 2002’den önce sağlık alanındaki hasta memnuniyet oranı yüzde 39,5 iken bugün bu rakam yüzde 75,4’e ulaşmış vaziyettedir. Bizler rakamlarla konuşuyoruz. Bugünkü sağlık sunumunun ne kadar kaliteli, ne kadar modern şartlarda verildiğini hepimiz biliyoruz. İnsanlar sağlıktaki dönüşümün farkındalığını yakalamış durumdalar.”

Şehir hastanelerinin ilkinin Mersin’e yapıldığını ifade eden Tezcan” Yedi yıldızlı otel konforunda olan şehir hastanesinin hemşehrilerimizin hizmetinde kaliteli ve konforlu sağlık hizmeti vermeye devam etmektedir” dedi.

Tezcan’dan sonra söz alan Milletvekili Ali Cumhur Taşkın Mersin ve Tarsus’a yapılan yatırımlar hakkında bilgiler verdi.

“Tarsus 350 bini aşan nüfusu ve sahip olduğu siyasi, ekonomik ve sosyal potansiyeli ile 54 ilden büyük bir şehrimiz. Bu büyüklüğü ile Mersin ve bölge siyaseti açısından da her zaman önemli bir yere sahip olmuştur” diyen Taşkın; Ak Parti’nin 15 yıllık iktidarı süresinde Mersin ve Tarsus’a gereken önemi her zaman gösterdiğini ifade etti.

Tarsus-Çamlıyayla yolu yapım çalışmalarının hızla devam ettiğini belirten Taşkın, yapım çalışmalarının sona ermesi ile Tarsus Çamlıyayla arası seyahat süresinin yarıya düşeceğini söyledi.

Taşkın, Çukurova bölgesel hava limanı yapım çalışmaları, Tarsus Yenice Lojistik Merkezi İkinci etap yapım çalışmaları, Adana – Mersin Hızlı Tren Projesi ve bu projeye bağlı olarak Tarsus merkezde yapılan alt geçit ve mevcut hemzemin geçitlerin üst geçide dönüştürülmesi çalışmaları, Adana – Mersin Otoban yolu Çamtepe mevkiinde yapılan otoban bağlantı kavşağı yapım çalışması, Mersin OSB ve Ashab-ı Kehf bağlantı yolu kavşak yapım projesi çalışmaları hakkında bilgi verdi.

“TARSUS’A ÜNİVERSİTE KURULACAKTIR”

Tarsus Hükümet Konağı yapım işinin 2018 yatırım programına alındığını, 600 yataklı Tarsus Devlet Hastanesi yapım işinin de 15 Aralık 2017’de ihale edileceği bilgisini verdi. Tarsus’a Üniversite kurulması ile ilgili olarak; “Söz verdiğimiz gibi Tarsus’a üniversite kurulması ile ilgili kanun teklifimiz Meclis Milli Eğitim Komisyonundadır. Hemşehrilerimiz merak etmesinler üniversitemiz kurulacaktır” dedi.

Turizm yatırımı olarak Karboğazı Kayak Merkezi Tesisleri ve Kazanlı Bölgesi Turizm Tesisleri proje ve altyapı çalışmaları hakkında da bilgi veren Taşkın, “Mersinimizin bütün ilçelerinde olduğu gibi Tarsus’ta vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştıracak, ihtiyaç duyulan ne varsa Ak Parti olarak kamu kaynaklarını en verimli şekilde kullanarak milletimizin hizmetine sunmaktayız, kimsede bunu inkar edemez” dedi.

Daha sonra Milletvekili Hacı Özkan ise ulaşım, eğitim ve sanayi alanında gerçekleştirilen yatırımlar ve devam eden projelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Özkan; “Geçtiğimiz günlerde 608 milyon TL değerinde Orman su işleri bakanlığımız tarafından yapılacak Değirmençay Barajı başta olmak üzere 21 tesisin temelinin atıldığını ifade ederek, tamamlanmış barajlar ve göletlerimizle 141,5 milyon metre küp su biriktirme hacmine ulaşılarak, içme suyu, sulama suyu ve enerji üretimi konusunda önemli mesafeler alınmış çok ciddi yatırımlar yapılmıştır” dedi.

“YAPILAMAZ DEDİKLERİ YOLU YAPIYORUZ”

Mersin – Antalya arasında yapımı devam eden sahil yolu ile ilgili olarak “Ak Parti’den önceki hükümetlerin yapılamaz dedikleri yolu yapıyoruz” diyen Özkan, Mersin – Silifke – Anamur aksında 191 km yol, 10 tünel, 5 köprü, 1 viyadük tamamlanmış olup, 9 tünelin çalışmasının devam ettiğini ve 8 tünelin ihale işlemlerinin sürdüğünü belirterek toplam da 27 tünel yapılacağını ifade etti.

Silifke – Mut, Silifke – Gülnar, Gülnar – Aydıncık ilçeleri arası yol yapım çalışmaları devam etmekte olduğunu ifade eden Özkan; Çeşmeli Taşucu otoyolu Yüksek Planlama Kurulu kararının Başbakan Yıldırım tarafından onaylandığını söyledi.

Gençlik Spor Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Turizm Bakanlığı ile alakalı yatırımlardan söz etme fırsatı bulamadığını ifade eden Özkan, “Ak Parti Hükümetleri her dönemde Mersin’e gereken önemi vermiştir ve vermeye de devam etmektedir” dedi. Daha sonra Mersin Milletvekilleri, Mersin’e yapılan ve yapılacak olan yatırımlar konusunda Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’a teşekkür ettiler.(Mersin Times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.