• Mersin Times
  • Ak Parti İl Başkanı Ercik, “Görevimin Başındayım”

Ak Parti İl Başkanı Ercik, “Görevimin Başındayım”

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, hakkında çıkan “Genel Merkez tarafından görevden alındı” söylentilerine yanıt verdi. Ercik, son zamanlarda sosyal medya üzerinden teşkilatlarıyla ilgili siyaset ahlakına sığmayan, seviyesizce iftiralar atıldığını belirterek, “Mersin’de AK Parti Teşkilatı, 13 ilçe ve il yönetimi ile görevinin başındadır” dedi.

Ak Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik, son dönemlerde hakkında çıkan “görevden alındı” söylentilerine yazılı bir açıklama ile cevap verdi. Sosyal medya üzerinden çıkan haberlere yanıt veren Ercik, son zamanlarda sosyal medya üzerinden teşkilatlarıyla ilgili siyaset ahlakına sığmayan, seviyesizce iftiralar atıldığını söyledi. “Mersin’de AK Parti Teşkilatı, 13 ilçe ve il yönetimi ile görevinin başındadır” diyen Ercik, hakkında yayınlanan söylentilere şöyle cevap verdi; “Bu kişilerin Ak Parti teşkilatlarıyla hiçbir ilgileri ve bağları yoktur. Belli bazı çevrelerin, çıkar odaklarının taşeronluğunu yapmakla birlikte millete hizmet davasında, milletin gücünü yıpratmayı heves eden zavallılar, çamur atmak ve iftira siyasetiyle kendilerine yol açmaya çalışmaktadırlar.”

Hakkındaki söylentilere cevap vererek Kamuoyunu bilgilendiren Ercik, Sosyal medyada yer alan haberlerin, gerçeklikle hiçbir ilgisinin olmadığını söyledi. Ercik; “Ak Parti bir ailedir; ve gerçek şu ki; bu iftiraları atanlar, Ak Parti ailesinin dışında olan, bu yolun şuurundan yoksun kişilerdir. Yazmış  oldukları bu yazıların, gerçeklikle hiçbir ilgisi yoktur. Teşkilatları yönlendirme ve onları yeniden oluşturmaya çalışmak kimsenin görevi değildir. Bu konu tamamen Genel Başkanımızın takdirindedir. Mersin’de Ak Parti teşkilatı  13 ilçe ve il yönetimi ile görevinin başındadır. Kongre süreci tüm Türkiye’de olduğu gibi Mersin’de de devam etmektedir. Bu şuurda olan ak parti teşkilatları bilir ki; bu makam kimseye baki değildir. Yeri ve zamanı geldiğinde herkes görevini kendisinden sonra gelecek kişiye devreder, bu da bir bayram çoskusu içinde gerçekleşir. Değişim ve yenilenmenin her alanda öncüsü olan Ak Parti, bu mirasa her zaman sahip çıkmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.