AK Parti İl Başkanı Aldemir: 15 Temmuz’da Türkiye tek yürek oldu - Mersin Times

AK Parti İl Başkanı Aldemir: 15 Temmuz’da Türkiye tek yürek oldu

AK Parti İl Başkanı Aldemir: 15 Temmuz’da Türkiye tek yürek oldu

15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Gününde bir mesaj yayınlayan Adalet ve Kalkınma Partisi Mersin İl Başkanı, Adem Aldemir” 15 Temmuz ‘da Türkiye tek yürek; tanka, tüfeğe karşı milli iradesini ortaya koyarak mücadele eden aziz milletimiz, tüm dünyaya ülkenin gerçek sahibinin kim olduğunu göstermiş oldu.” dedi.

ABONE OL
14 Temmuz 2023 16:15
AK Parti İl Başkanı Aldemir: 15 Temmuz’da Türkiye tek yürek oldu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

“Hainler, milli irade karşısında yenildiler.”

15 Temmuz hain darbe gecesi Çanakkale ruhunun ve Kuvâ-yi Milliye şuurunun hâlen diri olduğunu gösterdiğini kaydeden İl Başkanı Adem Aldemir, “Aziz milletimiz 15 Temmuz’da kendi bekasına, kendi iradesine, kendi istiklaline, kendi vatanına, kendi milli bütünlüğüne sahip çıkmıştır. Ülkeyi bölme ve parçalama arzusundaki FETÖ’cü hainlere fırsat vermemiş, adeta bir destan yazmıştır. Silah ve bomba seslerinin gecenin karanlığını deldiği o gecede aziz milletimiz, cesareti, dirayeti ve mücadelesiyle bu topraklarda Çanakkale ruhunun ve Kuvâ-yi Milliye şuurunun hâlen diri olduğunu göstermiştir.  Aziz milletimiz o gece vatanını, namusunu korumak için gözünü kırpmadan meydanlara indi. Geçmişi kahramanlarla dolu bir millete diz çöktürmeye çalışan hainler, milli irade karşısında yenildiler. Aziz milletimiz o gece oynanan oyunun farkındaydı. Hain darbe girişimine karşı milletimiz, sokaklarda canını feda ederek direndi. Milletimize darbelerle bedeller ödetmeye çalışanların planları altüst oldu. O hainler kendi planlarında boğuldular! 15 Temmuz, demokrasi adına verilen mücadelenin adıdır.” diye konuştu.

“Vatanını Seven Herkes Meydanlardaydı”

Milletin onurlu mücadelesi 15 Temmuz hain darbe gecesini unutulmaz kıldığını ifade eden İl Başkanı Aldemir, “Tüm Türkiye tek yürek hain darbe girişimini bertaraf edip o gece tüm dünyaya demokrasi dersi vermiştir. 15 Temmuz, demokrasi adına verilen mücadelenin adıdır. Milletimizin onurlu mücadelesi o geceyi unutulmaz kılmıştır. Söz konusu vatan olduğunda Aziz Milletimiz Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale Savaşında olduğunda üzerine düşen görevi her zaman yerine getirmiştir ve getirmeye de devam edecektir. Türk milleti, vatanına göz dikenlere, demokrasi ile karşılık vermiş, hain planlarını başlarına yıkmıştır. Tanka, tüfeğe karşı milli iradesini ortaya koyarak mücadele eden milletimiz, tüm dünyaya ülkenin gerçek sahibinin kim olduğunu göstermiştir. Tüm aziz milletimize milli duruşundan dolayı şükranlarımı sunarım. Bu anlamlı günde demokrasi uğruna gözünü dahi kırpmadan şahadet şerbetini içen şehitlerimizi minnetle anıyor, gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin.” dedi (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.