• Mersin Times
  • Ahşap tasarımcısı Tuncay Kes Beyaz Kule Okulları’nda eğlenceli vakit yaşattı

Ahşap tasarımcısı Tuncay Kes Beyaz Kule Okulları’nda eğlenceli vakit yaşattı

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Beyaz Kule Okulları,  öğrencilerine sunduğu imkânlarla eğitim ve öğretimi hem verimli ve hem de daha eğlenceli hale getirerek, farklılığını ortaya koymaya devam ediyor. Özel bir televizyon kanalında yayınlanan ‘Ütopya’ isimli yarışma programının şampiyonu olan Tuncay Kes, Beyaz Kule Okulları’nın yaz okulunda ahşap tasarım derslerinde öğrenciler ile buluşturdu.

Beyaz Kule Okulları, yaz okulunda yapılan etkinliklerde ki  farklılıklarına bir yenisini daha ekledi. ‘Ütopya’ isimli televizyon programı ile adından söz ettiren Tuncay Kes, Beyaz Kule Okulları’nda öğrencilere ‘ahşap tasarım’ dersi veriyor. Ahşap tasarım derslerinin çocuklar üzerinde olumlu etkiler yarattığının altını çizen Kes, ‘Yaptığımız uygulama motor öğrenme diye adlandırdığımız, beyinle bedenin ortak hareket ederek uyumlu çalışmasında büyük rol oynuyor. Çocuk kafasının içindeki oluşumu gerçekleştirmek için bazı materyaller kullanıyor. Gerçekleştirdiğinde ise beynindeki olguyu bedeni ile yapmış oluyor. Böylece ortaya bir ürün çıkıyor ve doğal olarak çocuklarımız motor öğrenme dediğimiz olayı benimsiyor. Ahşap Tasarım derslerinin bu bağlamda çocukların bedensel ve zihinsel gelişimlerine inanılmaz katkısı var’ dedi.

Ahşap tasarım dersleri ile birçok materyal tasarlayan çocuklar, yaptıkları materyallerin üzerinde çeşitli işlemler sonucu birleştirerek, parçaları bütün haline getiriyorlar.

‘Ütopya’ isimli televizyon programından tanıdıkları Tuncay Kes ile ders işlemekten keyif aldıklarını belirten öğrenciler, ders sırasında Tuncay Kes ile eğlenceli dakikalar yaşıyor. Ahşap Tasarım derslerini eğlence ve eğitimle birleştiren öğrenciler, ‘Tuncay hocamız ile ahşap tasarım derslerini işlerken büyük keyif alıyoruz. Ahşap tasarım dersi bizlere motivasyon veriyor’ ifadelerini kullandılar. (mersin times)

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.