ADNAN MENDERES BULVARI’NDA HIZ SINIRI 50 KİLOMETREYE DÜŞÜRÜLDÜ
  • Mersin Times
  • Çevre
  • ADNAN MENDERES BULVARI’NDA HIZ SINIRI 50 KİLOMETREYE DÜŞÜRÜLDÜ

ADNAN MENDERES BULVARI’NDA HIZ SINIRI 50 KİLOMETREYE DÜŞÜRÜLDÜ

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, UKOME kararıyla Adnan Menderes Bulvarı’nda hız sınırının 70’ten 50’ye düşürüldüğünün bilgisini vererek, “Sürücülerimizin, yayalarımızın güvenliği açısından Adnan Menderes Bulvarı’ndaki hız sınırının 50 km/saat olduğunu bilmesini ve buna uymalarını arzu ediyoruz” dedi.

ABONE OL
19 Ekim 2021 10:34
ADNAN MENDERES BULVARI’NDA HIZ SINIRI 50 KİLOMETREYE DÜŞÜRÜLDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 2021 yılı Ekim Ayı Olağan Toplantısının 2. Birleşimi, Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer başkanlığında Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. Başkan Seçer, toplantıda Mersinlileri yakından ilgilendiren ana konteyner limanı ve polipropilen tesisiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

Adnan Menderes Bulvarı’nda hız sınırı 50 kilometreye düşürüldü

Başkan Seçer, UKOME kararı ile Adnan Menderes Bulvarı’nda hız sınırının 70 kilometreden 50 kilometreye düşürüldüğünün bilgisini verdi. Adnan Menderes Bulvarı boyunca gezinti alanı, bisiklet yolu ve insanların zaman geçirdiği 400 dekar büyüklüğündeki park alanlarında yoğun bir insan sirkülasyonu olduğunu kaydeden Seçer, “Biz bu hız sınırının yaya güvenliğini tehlikeye düşürdüğü gerekçesiyle 50 km ile sınırlandırılmasına karar verdik. Bunu alırken de tabi bazı verileri göz önüne aldık. Çok ciddi tehlikeler oluyor, can kaybına neden olacak kaza tehlikesi. 2015’ten bugüne kadar ortalama her yıl 85 trafik kazası olmuş ve tamamında da yaralamalı olmuş. Her yılın ortalaması yaralı sayısı olarak ortalama 118, 7 yılda 826 yaralı. 7 ölümlü kaza olmuş. Her yıl 1 ölümlü kaza oluyor” ifadelerini kullandı.

  1. Çevreyolu konusunda vatandaşlardan oldukça şikâyet aldıklarını dile getiren Seçer, kısa sürede çalışmalara başlayacaklarını ve 4. Çevreyolu gibi konforlu bir hale getireceklerini söyledi. Başkan Seçer, kent genelinde 31 adet tek tip taksi durak kulübesi yapılacağını bildirdi. (Mersin Times)

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.