• Mersin Times
  • AB Projelerinde Mersin göğsümüzü kabarttı

AB Projelerinde Mersin göğsümüzü kabarttı

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

2017 yılı Erasmus+ Ana Eylem 1 Okul Eğitimi Personel Hareketliliği (KA101) Faaliyeti kapsamında sunulan proje tekliflerinin değerlendirmesi sonucunda Mersin 22 asil ve 17 yedek proje ile Türkiye birincisi oldu.

Türk Ulusal Ajans Başkanlığına sunulan 3 bin 500 proje teklifinden uygunluk kriterlerini taşıyanlar içerik değerlendirmesine alındı ve her biri en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendiril. İçerik değerlendirmesi sonucunda ve mevcut bütçe imkânları çerçevesinde, 113 proje teklifi hibe desteği almaya hak kazanırken olup 85 proje teklifi yedek olarak belirlendi. Mersin 22 asil ve 17 yedek proje ile Türkiye Birincisi olup büyük bir başarıya imza attı.

“TÜRKİYE BİRİNCİLİĞİMİZ PEKİŞEREK DEVAM ETMİŞTİR”

Mersin İl Millî Eğitim Müdürü Adem Koca konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “25 Aralık 2017 tarihinde sağlanan ek bütçe ile yedek projeler de desteklenmiş ve bu kapsamda 15 projemiz daha kabul edilmiştir. 22 asil ve 15 yedek olmak üzere toplam kabul gören 37 proje ile “K1 Okul Eğitimi” alanında Türkiye Birinciliğimiz pekişerek devam etmiştir. Bu süreçte projelerin hazırlanmasında emeği geçen okul müdürleri ve öğretmenlerimiz ile onlara destek olan Müdürlüğümüz Ar-Ge Birimi yönetici ve personeline teşekkür eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.(Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.