30 yıldır beklenen asfalt yapıldı

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mersin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından kent genelinde tespiti yapılan ve ihtiyaç durumuna göre ilgili birimlere iletilen hizmet maratonu hız kesmeden devam ediyor. Son olarak 30 yıldır mahalle sakinlerinin umutla beklediği Erdemli’nin Kargıpınarı ile Elvanlı mahallelerini birbirine bağlayan yol, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığına bağlı ekiplerce asfaltlanmaya başladı.

30 yıldır çözüm bekleyen, can ve mal güvenliğini tehlikeye sokarak ölümcül kazalara sebep olan yol, tamamlanan iyileştirme çalışmalarının ardından sıcak asfaltla tanıştı. İlk etapta 4,6 kilometresi asfaltlanacak yolun devamında 6 kilometresi daha asfaltlanarak günde yüzlerce aracın güvenle seyahat etmesi sağlanacak.

Ayrıca Elvanlı ile Çiftepınar arasındaki 2 kilometrelik yolun da bu program dahilinde bitirilmesi planlanırken, Mersin’in yeşillikler içinde doğaya açılan kapılarından olan Elvanlı, hak ettiği hizmetlerle tanışmış olacak. 

Muhtar Yıldırım, “İşi hizmet adamına vereceksiniz”

Büyükşehir Belediyesi tarafından bölgede yürütülen sayısız hizmetin yanı sıra sabırsızlıkla beklenen asfaltlama çalışmasından duydukları memnuniyeti ifade eden Kargıpınarı Mahalle Muhtarı Mehmet Yıldırım, “Şu anda Kargıpınarı’nın Elvanlı Caddesi’nde 30 yıldır yapılamayan asfalt sağ olsunlar Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz tarafından yaptırılıyor. Bu hizmetten dolayı hem mahallem adına hem de kendi adıma sayın başkanımıza teşekkür ederim. Bu yol önceden köstebek yuvası gibiydi. Her yıl yama yapılarak onarılmaya çalışılan, araçların gitmekte zorlandığı dar ve bozuk bir yoldu. Ama şimdi eski yol kazılarak alçaltıldı ve üzerine sıcak asfalt döküldü. Çok güzel oldu. Şu anda vatandaş da çok memnun. Vatandaşlar bu yolun önceki halinden dolayı çok dertliydi ve sürekli anlatıyorlardı. Yıllardır yapılmamasından dolayı da sürekli yakınıyorlardı. Ancak gördük ki hizmet almak için işi hizmet adamına vermeniz gerekiyor. O yüzden Burhanettin Kocamaz’ı seçtik ve bu dertten de bizi kurtarmış oldu. Benim adım Mehmet Yıldırım. Soy ismimde olduğu gibi yıldırım gibiler. Burhanettin başkanım bir dediğimizi iki etmeyen hizmette sınır tanımayan bir başkan olarak her derdimize yıldırım gibi yetişiyor. Bizlerle belediye arasında daha kolay ulaşım ve hızlı çözüm için kurulan Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı ve Koordinasyon Şube müdürlükleri ile de günübirlik, gece saatlerinde bile irtibat kurup sıkıntılarımızı giderebiliyoruz. Bırakın Muhtarlık dairesini, Burhanettin başkanımızla bile istediğimiz zaman görüşebiliyoruz” dedi. 

Elvanlı yamadan kurtuluyor

Yıllardır yamalarla geçiştirilen yolun asfaltlanması ile Elvanlı’nın 30 yıllık özleminin son bulduğunu aktaran Elvanlı Mahalle Muhtarı Mustafa Hayta ise “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. En az 30 yıldır yapılmayan yolumuzu sıcak asfaltla yapıyor. Biz de asfalt yaması yaptırmaktan kurtuluyoruz. Daha önce bu yol çok kötü durumdaydı. Yamalardan arabalar gidemiyordu. Müracaatımızı yaptık ve sağ olsun başkanımız yolumuzu istediğimiz gibi yapıyor. Bütün ihtiyacımızı giderdiler. Sadece içme suyunda biraz sıkıntımız vardı ama onu da çözüyorlar. Bugüne kadar hizmet görmüyorduk ama artık hizmetlerin hepsini alıyoruz. Muhtarlık İşleri Dairesi aracılığıyla da sıkıntılarımıza daha kolay ve çabuk çözümler üretiliyor. Sağ olsunlar bilgisayarımıza, internetimize varıncaya kadar dağıttılar. Ne problemimiz olursa olsun anında cevap alabiliyoruz. Çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

Kargıpınarı Sanayi Sitesi Başkanı İsmail Aslan da bu çalışmayı 30 yıldır beklediklerini belirterek, “İyi ki Burhanettin Başkan bu işe başladı. Allah razı olsun. Daha önce bu yol eşek yolu gibi bir yoldu. Sanayi esnafı da çok memnun. Sayın başkanımızdan bizim sanayi içi yolunu da yapmasını istiyoruz” şeklinde konuştu. (mersin times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.