3.5 Yılda 300 Halk Günü

ABONE OL
1 Ocak 2021 00:00
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın göreve geldiği ilk günden itibaren her Salı günü vatandaşlarla gerçekleştirdiği halk günü buluşmalarının sayısı 300’ü aştı. İlgili müdürlerin ve bürokratların hazır bulunduğu halk günlerinde on binlerce vatandaş Başkan Tarhan’la yüz yüze görüşerek sorun ve sıkıntılarını anlatma şansı yakaladı.

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın 3,5 yıldır aralıksız olarak sürdürdüğü ve gelenek haline gelen halk günlerinin sayısı 300’ü aştı. Başkan Tarhan’ın vatandaşa verdiği değerin göstergesi olan ve her Salı günü gerek makamda gerekse bizzat vatandaşların ayağına giderek gerçekleştirdi. Halk günlerinde on binlerce vatandaş Başkan Tarhan’la yüz yüze görüşerek sorun ve sıkıntılarını anlatma şansı yakaladı. Bazen bir site bahçesinde bazen de bir vatandaşın köy evinde yapılan halk günlerinde, belediye hizmetlerinden, mahalle sorunlarına kadar çok farklı konular gündeme geldi. Vatandaşlar, Başkan Tarhan’a direkt olarak sorularını yöneltirken, yaşadıkları sıkıntılarla ilgili hazır bulunan birim müdürlerinden de yanıt alma şansı yakaladılar. Başkan Tarhan, halk günlerinde, Mezitli Belediyesi’nin uhdesinde olmayan konularla ilgili vatandaşa doğrudan bilgi verirken, Mersin Büyükşehir Belediyesi, MESKİ, TEDAŞ, Maliye gibi kamu kurumlarını da arayarak sorunun giderilmesini sağladı.

HALKLA ARAMIZDA GÜVEN BAĞI OLUŞUYOR

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan; ” Mazbatamı aldığım haftanın ilk Salı gününden bugüne halk günlerini gerçekleştiriyorum. Sosyal Belediyecilik anlayışının en önemli halkla beraber yönetimdir. Belediye olarak her zaman şeffaf bir yönetim anlayışı benimsedik. Halkımızdan gelen istek ve şikayetler sayesinde bizler en kısa sürede sorunu tespit edip çözüme kavuşturmaktayız. Vatandaşlarımız her salı bazen belediyemize gelip, bazen de biz onların mahallesine giderek bizzat benimle görüşüp sorunlarını anlatabiliyorlar. Bu şekilde vatandaşla belediye arasında güven bağı oluşuyor. Halkımızın bir konuda daha içleri rahat olsun; ‘ben mesaj attım acaba dikkate alınır mı?’ diye endişesi olmasın. Evinden, iş yerinden, cep telefonlarından, sosyal medya üzerinden, internet erişimin olduğu her yerden belediyenin sitesine girip, başkana mesaj butonunu tıklayarak tüm istek ve şikayetlerini bildirebilirler. Şikayetleri bizzat ben okuyarak birim müdürlerine gerekli talimatları veriyorum. Her zaman söylüyorum; biz Mezitli’nin sorunları çözmek için buradayız” ifadelerini kullandı. (Mersin Times)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.