Haber Detayı
22 Nisan 2018 - Pazar 18:09
 
TOPLUMA İLHAM VERENLER ÖDÜLLENDİRİLDİ
Mersin Times Gazetesi 7’inci kuruluş yıldönümünde muhteşem bir kokteyl ile okuyucularıyla buluştu. Ekonomi haberleri ağırlıklı çıkan Mersin Times Gazetesi, herkese ilham olan başarı hikayelerine imza atan iş insanlarına ve firmalara başarı plaketi verdi.
Haberi


Herkesin ve herkesimin gazetesi olan Mersin Times Gazetesi, kuruluşunun 7’inci yılında okurları tarafından yalnız bırakılmadı. Herkesimden çok sayıda davetlinin katıldığı etkinlik Sutlaşa Otel’de gerçekleştirildi.

Mersin Times Yayın Kurulu’nda yer alan Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Güler, Yerel Yönetim ve Siyasetin Deneyimli Aktörü Sosyolog Bedrettin Gündeş ve Gazeteci-Yazar Abdullah Ayan tarafından yapılan uzun değerlendirme sonucu kentimiz Mersin’e ve Ülkemize katkı sunan firma ve iş insanlarına başarı plaketleri verildi.

 

“TOPLUMUN POZİTİF HABERLERE İHTİYACI VAR”

Ödül töreni öncesi konuşan Mersin Times Gazetesi İmtiyaz Sahibi Kerem Türk, “Dünya ve ülkemizin yaşadığı sıkıntılar içerisinde sadece olumsuz haberleri değil, aynı zamanda bu sorunların içerisinde çok güzel proje ve başarılara imza atan haberleri ağırlıkta taşıyarak kamuoyu ile buluşturuyoruz. Bu nedenle toplumun da artık pozitif haberleri duymaya, okumaya ihtiyaç duymaktadır. Moral ve motivasyonların yüksek olduğu alanlarda, verim, üretim olur. Yani ekonomide başarı olur. Örneğin Koç ailesinin başarısını  herkes anlatıyor. Ama bu başarı aileden gelen bir servetten ötürüdür. Ancak bu gece başarı plaketi verdiğimiz firma ve iş insanları başarı merdivenlerini kendi hikayelerini baştan oluşturarak topluma ilham kaynağı olmuşlardır. Binlerce insana iş kapısı yaratıp, kendi kabuğunu kırarak dünyaya açılarak kentimizi ve ülkemizi onure etmişlerdir. Mütevazi yaşam tarzlarından da taviz vermeden büyüyen bu firmalarımızı, kamuoyu ile buluşturmanın da onurunu yaşıyoruz. Kentimiz Mersin kamuoyu tarafından bilinen, tanınan ve saygın bir konuma sahip Mersin Times Gazetesi Yayın Kurulu üyelerimiz Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, MESİAD Başkanlar Kurulu Başkanı Mustafa Güler, Yerel Yönetim ve Siyasetin Deneyimli Aktörü Sosyolog Bedrettin Gündeş ve Gazeteci-Yazar Abdullah Ayan tarafından yapılan değerlendirmede hikayeleriyle başarı öyküsü yazan beş iş insanı ve firmamız başarı plaketine layık görülmüştür” dedi.

 

 “DOĞDUĞUM YERLİ DEĞİL, DOYDUĞUM YERLİYİM”

Mersin’de yaptığı ameliyatlarla dünya çapında üne kavuşan ve yurt dışından gelen hastalara uyguladığı tedaviyle yılda 500 bin dolar civarı ülkemize döviz girdisi sağlayan Uzman Dr. Cüneyt Bozkut, Mersin Times’tan ilk ödülü alan isim oldu. Ödülünü MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan’dan alan Bozkut; “Mersin’i çok seviyorum. Bunun ilk göstergesi; buraya geldiğim ilk ay nüfus kaydımı buraya aldım. Yani ben doğduğum yerli değil, yaşadığım yerliyim. Her zaman iyi insanlık, iyi hekimliği savundum. Bu bizi yarınları aydınlık olan bir ülkeye götürür. Gönül ister ki bu ülke, paylaşımı eşit, hiç kimsenin yoksul olmadığı, insanların huzurlu olduğu bir ülke olsun. Bütün çabam bunun içindir. Bu kente zannediyorum bir şeyler katıyorum. Bu akşam beni onurlandıran Mersin Times’a çok teşekkür ederim” dedi.

AKDENİZ ÇİVİ’NİN BAŞARISI ÖDÜLLENDİLDİ

Almanya, İrlanda, İngiltere, Fransa, Letonya, Polonya, Macaristan, Romanya, Bulgaristan Belçika, İtalya, Portekiz, İspanya, Yunanistan gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD, Kanada, İsrail, Mısır, Ürdün, Suriye, Arabistan ve Irak’a ürettiği ürünleri ihraç eden Akdeniz Çivi de kentte sağladığı değerden dolayı ödüllendirildi. Akdeniz Çivi adına Serhat Dövenci’ye ödül verildi. Ödülü veren Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan; “Bu gece birbirinden değerli insanlarla bir arada bulunmaktan mutluyum. Serhat Dövenci uzun yıllardır tanıdığım, önemli yol arkadaşlarımdandır. Onun adına bu plaketi vermek benim için onurdur” dedi.

Serhat Dövenci’nin yurt dışında olmasından dolayı ödülü şirket yetkilisi Melehat Erten aldı.

 

“CAPİTAL’İ HER ORADAN GEÇİŞİMDE ALKIŞLIYORUM”

Mersin işyerleri eski apartman dairelerine sıkışmış olmasından dolayı modern ofis ihtiyacının var olduğunu fark eden Güler Grup ve Arıcan Grup’un hayata geçirdiği proje ile Mersin hem daha fazla istihdamla buluşacak hem de modern ofislere kavuşacak. Göz alıcı mimarisiyle Avrupa Gayrimenkul Ödülleri 2017’de En İyi Ofis ödülüne layık görülen Capital İş Merkezi projesi, Mersin Times tarafından da ödüllendirildi.

Capital İş Merkezi ödülünü Hüseyin Güler ve Ahmet Arıcan aldı. Ödülü veren MGC Başkanı Ahmet Ünal; “Dünyada en kolay şey ödül vermektir. Hele bizim kentimizde ödül vermek daha da kolay. Ama bu ödül töreni farklı. Gerçekten seçici kurul, bu kente adını yazdıran, imza koyan, alın teri ve emek dökenleri eleyerek belirledi. Çok kişi ödül alır, bundan sonra da alacaklar. Ama bu gazetenin geleneğinden her yıl branşında öne çıkan 5 ismi ödüllendirmek var. Capital’i her oradan geçişimde alkışlıyorum. Kentin merkezinde bir bayrak dalgalanıyor. Bu anlamda Capital ekibini kutluyorum” dedi.

Ahmet Arıcan ise; “Mersin Times’a bu değerli ödülden dolayı teşekkür ediyorum. Bu anlamlı eseri ise Mersin’e kazandırdığımız için gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

 

MERSİN GURURU BAŞHAN TARIM…

TÜRKONFED ve Londra Borsası işbirliğiyle hazırlanan “Türkiye’nin Yükselen Liderleri” araştırmasında Mersin’den listeye; 3 yıllık yüzde 33.29 birleşik büyüme oranıyla 9’uncu sıradan girerek büyük başarı sağlayan Başhan Tarım da kente yaptığı katkı ve sağladığı ihracat nedeniyle ödüllendirildi. Şirket adına ödülü alan Hüsamettin Memiş’e ödülünü MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol verdi.

İzol, “Buradaki insanların hepsi birbirinden değerli iş insanları. Memişler ailesi gerçek çok önemli bir ailedir; ciddi bir istihdam sağlıyorlar. Ama Hüsamettin Memiş benim yanımda çok önemi olan bir dostumdur. Ona bu plaketi vermek benim için şereftir. Şehrimize yaptığı katkılardan dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

Hüsamettin Memiş ise; “Bizi bu ödüle layık gören değerli jüri üyeleri ve Mersin Times Gazetesi’ne teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

DÜNYAYA AÇILAN YÖRÜKSÜT SAĞLIK SUNUYOR…

1992 yılında Mersin’de kurduğu Yörüksüt ile başarı hikayelerini emsal olacak bir geçmişe ve kariyer tırmanışına sahip olan Ramazan Öz, ise ödüllendirilen son isim oldu. Ramazan Öz’ün Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı, Yörüksüt; Mersin, Erbil ve Zaho’daki üç fabrikayla 20 farklı süt ürününü 120 farklı barkodla üretmektedir. Kentine ve kendine sürekli değer katmak için çaba harcayan Yörüksüt, birçok sosyal sorumluluk projesi üstlenerek, Mersinlilerin sadece sofralarına değil hayatlarına dokunmaktadır.

Yörüksüt, sanayi 4.0 devrimi kapsamında ‘akıllı fabrika’ diye adlandırın yeni fabrikasını Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesinde inşa etti. Bu bina önümüzdeki günlerde yeni fabrika binası ile fabrika sayı 4’e yükselmiş olacak. Ayrıca İngiltere’de yeni bir fabrikanın kurulması için tüm resmi işlemler yapıldı.

Bu anlamda yaptığı katkılardan dolayı jüri üyeleri tarafından başarı plaketine layık görülen Yörüksüt Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Öz plaketini Kerem Türk’ün elinden aldı.

Ramazan Öz; “Mersin Times Gazetesi benim içim özel bir gazetedir. Biz Yörüksüt Ailesi olarak her zaman ileriye ve büyümeyi hedefledik. Uzun maceramızda birçok ödül aldık ama bu ödülün anlamı daha fazla oldu. Mersin Times’a ilkeli yayıncılık hayatında başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: (Mersin Times) - Mersin Times Editör:
 
Etiketler: TOPLUMA, İLHAM, VERENLER, ÖDÜLLENDİRİLDİ,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Bizim Gazete
Alıntı Yazarlar
Anketler
Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?
Anketler
Sitemizin çalışmalarını nasıl buldunuz ?
Puan Durumu
Takımlar
P
Av
M
B
G
O
Özlü Sözler
Bilimin bulunmadığı yer, suyu olmayan kentte benzer…


Hacı Bektaşı Veli
Bir Hadis
İslâm, güzel ahlâktır.


MEVLANA (R.A)
Nöbetçi Eczane


Nöbetçi eczanlerle ilgili detaylı bilgi için lütfen tıklayın.

Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Haber Yazılımı